Përfundon takimi, VV e LDK nuk deklarohen për media

Ka përfunduar takimi mes krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atyre të Lidhjes Demokratike të Kosovës në përpjekje për të formuar…

Kurti: Në këto ditët e mbetura do ta rrumbullakojmë marrëveshjen

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti sot ka qëndruar në Prizren me rastin e Ditës Përkujtimore të Holokaustit, ku ka…

Vetëvendosje hesht para takimit me LDK

Asnjë nga zyrtarët e lartë të Lëvizjes Vetëvendosje, përfshirë kryetarin Albin Kurti nuk janë parë te zyrat e partisë para…

Lutfi Haziri: VV udhëheq Qeverinë, LDK – Parlamentin

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri, në ditën e fundit të ultimatumit për Lëvizjen Vetëvendosje lidhur me formimin…

Osmani: Epilogu i marrëveshjes LDK-VV sqarohet brenda dy-tri ditëve

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani ka deklaruar sot se dy-tri ditët e ardhshme do të jenë vendimtare…

PDK: Kapja e Kuvendit nga “Syri i Popullit”,  Konjufca të tregojë lidhjet familjare me të dënuarin Ramabaja

Grupi Parlamentar i PDK-së, nëpërmjet një komunikate për media ka shprehur indinjatë për shkruhet aty ‘karakterin parapolitik që i është…

Kurti: Në rrugën e bisedimeve me LDK-në e kemi një gur, nuk është as shkëmb e as guralec

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se me Isa Musafën e LDK-në nuk janë ndalur takimet e komunikimet…