Anëtari i VV-së që synoi kandidaturën për kryetar Komune në Mitrovicë, lidhë koalicion me LDK-në

Fatmir Hasani, anëtar i Lëvizjes Vetëvendosje, ka arritur marrëveshje me kandidatin e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK)së për kryetar të…

VV, PDK, LDK, AAK, AKR dhe VAKAT bëhen bashkë, pritet ta zyrtarizojnë listën e përbashkët për Mitrovicën e veriut

Ish-kandidati për kryetar të Vetëvendosjes për Mitrovicë të Veriut, Erden Atiq thotë se është arritur një marrëveshje për bashkimin e…

Deputeti i LVV-së: Mungesa e trashëguar e një sistemi për emergjencat civile e ka vështirësuar reagimin kundër zjarrit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj ka deklaruar se mungesa e një sistemi të mirëfilltë të emergjencave civile e ka…

LDK akuzon VV për “kapje” të Bordit të AKP-së

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka akuzuar sot Lëvizjen Vetëvendosje në pushtet se po vazhdon me kapjen e institucioneve të…

​Deputeti i LVV-së lavdëron Qeverinë Kurti, kritikon opozitën për xhelozi

Deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj ka lavdëruar Qeverinë Kurti për punën 100 ditore të ekzekutivit. Sipas tij, asnjë qeveri…

LDK akuzon Qeverinë Kurti 2 për paaftësi në 100-ditëshin e parë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të  Kosovës (LDK), Armend Zemaj ka adresuar një mori kritikash ndaj punës së Qeverisë Kurti në…

VV arsyeton rishikimin e buxhetit: Do të rriten të hyrat dhe zvogëlohet borxhi publik

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja ka deklaruar se me anë të rishikimit të buxhetit do të rriten të hyrat…

​Deputetët e VV-së e quajnë të çuditshëm reagimin e opozitës për KPM dhe jo për RTK-në

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje(LVV) po e konsiderojnë të çuditshme reagimin e deputetes së PDK-së, Blerta Deliu për procesin e intervisitimit…

LDK kritikon Kurtin, Gashi: Deputetët e VV-së bënë qëllimisht zhurmë derisa fliste Pacolli

Edhe njëherë partitë e opozitës po kritikojnë kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin që po qëndron për vizita zyrtare derisa qytetarët…

​Përplasen deputetët e VV-së dhe LDK-së për 2.1 milionët e vjedhur në Ministrinë e Financave

Në seancën e sotme parlamentare derisa, deputetja nga LDK-ja Hykmete Bajrami kërkoi llogari nga kryetarja e Komisionit për Bujqësi, Fitore…
error: