Barazohet rezultati mes Lirisë e Vushtrrisë

Tanimë është shënuar edhe goli i dytë në stadiumin “18 qershori”, ku skuadra e Vushtrrisë ka arritur ta barazojë rezultatin.…

Mbyllet pjesa e parë, ja rezultati mes Lirisë e Vushtrrisë

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen tejet interesante mes Lirisë dhe Vushtrrisë, ku prizrenasit hynë drejt zhveshtores në epërsi…

Synimi i vetëm te barazhi, ja formacionet zyrtare të Lirisë dhe Vushtrrisë

Sot do të zhvillohet ndeshja vendimtare ndërmjet dy skuadrave të Ligës së Parë, Lirisë dhe Vushtrrisë. Fituesi i këtij ballafaqimi…

​Liria dhe Vushtrria sot luftojnë për të siguruar barazhin për inkuadrim në Superligë

Sot do të zhvillohet ndeshja vendimtare ndërmjet dy skuadrave të Ligës së Parë, Lirisë dhe Vushtrrisë. Fituesi i këtij ballafaqimi…

​Vushtrri, 85-vjeçari dyshohet se i dha fund jetës

Një person i moshës 85-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës mbrëmjen e sotme në oborrin e shtëpisë së…

​Tentoi të paguante me 100 euroshe false, arrestohet

Është arrestuar e dyshuara femër kosovare, pasi që kishte tentuar të paguante me kartëmonedha false. Policia njoftoi se ngjarja ka…

Tre të arrestuar për narkotikë në Vushtrri e Mitrovicë

Policia e Kosovës në Vushtrri dhe Mitrovicën e Jugut, sot në dy raste të ndara, ka  arrestuar tre persona të…

Vushtrria nënshkruan dy marrëveshje me “Relief Islamic”, Idrizi: Tregu do tu shërbejë prodhuesve vendorë

Marrëveshja për rregullimin e Tregut të Gjelbër  dhe ajo për financimin e mjekësve, infermierëve, laborantëve dhe stafit tjetër të shëndetësisë…

​Arrestohen tre persona të dyshuar për veprën penale “Vrasje në tentativë”

Sot, rreth orës 15:00 policia ka pranuar informacion për një përleshje të ndodhur ndërmjet disa personave në rrugën “Dëshmorët e…

Do të ndalohet qarkullimi i kombi-busëve nga Mitrovica dhe Vushtrria për në Prishtinë

Është paralajmëruar që në ditët në vijim do të ndalohet qarkullimi i kombi-busëve nga Mitrovica dhe Vushtrria. Kjo u diskua…