​Tahiri: Respektojmë vullnetin e qytetarëve, uroj Idrizin për fitore në Vushtrri

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Vushtrrisë, Xhafer Tahiri pas rezultateve preliminare ka thënë se e…

Tahiri mirëpritet në familjen e Heroit të Kosovës Xajë Jashari

Xhafer Tahiri, kryetari aktual i komunës së Vushtrrisë dhe njëherësh kandidati për kryetar të komunës nga radhët e LDK-së, në…

Tahiri fillon ditën me të rinjtë që do të votojnë për herë të parë: Mbështetja e tyre është motivi im

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, kandidati i LDK-së për kryetar komune, Xhafer Tahiri  sot e ka filluar ditën me të…

Përfundon numërimi i votave, Vushtrria shkon në balotazh

Ferit Idrizi nga PDK dhe Xhafer Tahiri nga LDK-ja do të jenë në garë për kryetar në balotazh, pasi nuk…

Vushtrria mban Festivalin “Takimet e Poeteshave Shqiptare

Në Qendrën e Kulturës “Hasan Prishtina” në Vushtrri sot është mbajtur Festivali “Takimet e Poeteshave Shqiptare” edicioni i 39-të. Çmimin…

Vushtrria investon 356 mijë euro në ndërtimin e QKMF-së, rinovohen ato nëpër fshatra

Komuna e Vushtrrisë ka investuar mbi 356 mijë euro në ndërtimin e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare, e cila pritet…

Vushtrria bëhet me dy çerdhe të reja, ndërtimi i tyre kushtoi mbi 400 mijë euro

Komuna e Vushtrrisë ka investuar mbi 400 mijë euro për ndërtimin e dy çerdheve të reja, njëra prej të cilave…

Vushtrria shtrin rrjetin e menaxhimit të mbeturinave në të gjitha fshatrat e saj

Komuna e Vushtrrisë ka arritur që të shtrijë rrjetin e menaxhimit të mbeturinave në të gjitha fshatrat e saj. Grumbullimi…

Investimet e KEDS po shtrihen në shumë fshatra të Vushtrrisë

Fshatrat Oshlan, Pantinë, Shtitaricë, Duboc, Beçiq, Galicë dhe Akrashticë të Komunës së Vushtrrisë po bëhen me rrjet të ri elektrik…

PD mbështet Xhafer Tahirin për kryetar të Vushtrrisë

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia e Drejtësisë në Vushtrri kanë bërë koalicion e që do të garojnë bashkë në…
error: