​Arrestohen tre të dyshuar për “keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar”

Hetuesit policorë nga Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit (DHKEK), përkatësisht Njësia Rajonale për Hetimin e Krimeve Ekonomike…

Incidenti në “Zahir Pajaziti”, ky është dënimi i shqiptuar për Vushtrrinë

Klubi i futbollit “Vushtrria” është dënuar me dy ndeshje pa pranin e tifozëve dhe detyrohet të bëjë kompensimin e dëmeve…

Mediumi i madh spanjoll shkruan për protestën e tifozëve të Vushtrrisë

Në ndeshjen e barazhit të zhvilluar javën e kaluar në stadiumin “Zahir Pajaziti” ndërmjet Vushtrrisë dhe Malishevës ndodhi një incident…

Malisheva mposht Vushtrrinë, siguron edhe një sezon tjetër në Superligën e Kosovës

Skuadra e Malishevës ka arritur ta fitojë ndeshjen e sotme të barazhit kundër Vushtrrisë, kështu duke siguruar edhe një sezon…

Ndërpritet ndeshja e barazhit, tifozët e Vushtrrisë shkatërrojnë ulëset dhe rrjetën e golit

Momentalisht është ndërprerë ndeshja e barazhit mes skuadrës së Vushtrrisë dhe asaj të Malishevës, ku kjo e fundit gjendet në…

​Lufta për një vend në Superligë, Malisheva e Vushtrria luajnë ndeshjen e barazhit

Stadiumi “Zahir Pajaziti” në Podujevë do të jetë nikoqir i përballjes së sotme mes skuadrës së Vushtrrisë dhe asaj të…

Konfirmohet ndeshja e barazhit, ky do të jetë kundërshtari i Vushtrrisë

Pasi që e eliminoi Lirinë me rezultat 5:3 në penallti, skuadra e Vushtrrisë tani e ka mësuar edhe kundërshtarin e…

Përfundon ndeshja mes Lirisë e Vushtrrisë, kjo skuadër do të luftojë në barazh

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes skuadrës së Lirisë dhe asaj të Vushtrrisë, e vlefshme kjo për të caktuar skuadrën…

Nevojiten vazhdimet mes Lirisë e Vushtrrisë

Ka përfunduar koha e rregullt në ndeshjen mes Lirisë e Vushtrrisë, ku tani do të nevojiten vazhdimet dhe ndoshta penalltitë…

Barazohet rezultati mes Lirisë e Vushtrrisë

Tanimë është shënuar edhe goli i dytë në stadiumin “18 qershori”, ku skuadra e Vushtrrisë ka arritur ta barazojë rezultatin.…