Arrestohen dy të mitur në Vushtrri, konfiskohet një armë

Dy të mitur janë arrestuar mbrëmë në Vushtrri, pas raportimit për të shtëna me armë zjarri. Policia ka informuar se…

Vërshimet në Vushtrri, kryetari Idrizi thotë se s’ka vend për panik

Reshjet e shiut që kanë nisur nga dita e shtunë kanë sjellë probleme në disa komuna të vendit, njëra ndër…

Një person gjendet i vdekur në Vushtrri

Një burrë u gjet i vdekur mbrëmë në Vushtrri. Policia bëri të ditur se vdekjen e viktimës e konstatoi mjeku…

Testohen 238 kandidatë për rekrutimin e 22 prokurorëve të rinj

Këshilli Prokurorial i Kosovës, organizoi mbajtjen e Testit me Shkrim për rekrutimin e 22 prokurorëve të rinj të shtetit në…

Bashkëjetoi me të miturën, ndalohet një burrë në Vushtrri

Një person është arrestuar nën dyshimin se nga viti 2021 ka bashkëjetuar me një të mitur. Sipas raportit të Policisë…

Policia arreston një person të kërkuar në Vushtrri

Policia ditën e djeshme, ka arrestuar një person të kërkuar në Vushtrri. Personi i arrestuar i dyshuari, është A. F.,…

Të shtëna me armë në Vushtrri, sekuestrohet një armë

Policia e Kosovës për rajonin e Vushtrrisë, të mërkurën, ka sekuestruar një armë, një karikator, 15 fishekë dhe shtatë gëzhoja.…

​Të shtëna me armë zjarri në Vushtrri, sekuestrohet një armë

Policia e Kosovës ka sekuestruar një armë zjarri në Vushtrri pasi paraprakisht kishte pranuar informata për të shtëna me armë…

Arrestohet një 27-vjeçar në Vushtrri për vjedhje

Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Vushtrri një person për të cilin kishte lëshuar urdhër-arrest më herët nga gjykata.…

Arrestohen dy të dyshuar për vjedhje në Vushtrri

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Vushtrri për veprën penale vjedhje, rast ky i raportuar rreth orës 04:00…