LDK në Vushtrri largon tre asambleistë që përkrahen PDK-në

Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Vushtrri me votat e të gjithë anëtarëve të pranishëm, ka vendos largimin e…

Policia sekuestron aparate për prodhimin e kriptovalutave në Vushtrri

Njësitet policore në kuadër të Stacionit Policor në Vushtrri, në orët e mbrëmjes kanë gjetur dhe sekuestruar 6 aparate me…

Xhafer Tahiri ia dorëzoi detyrën Ferit Idrizit

Xhafer Tahiri në një ceremoni ia ka dorëzuar detyrën kryetarit të ri të Vushtrrisë, Ferit Idrizi. Ky i fundit premtoi…

Xhafer Tahiri premton çerdhe të re në fshatin Stroc

Kryetari i Vushtrrisë dhe kandidati i LDK-së për kryetar komune, Xhafer Tahiru ka mbajtur tubim me banorët e fshatit Stroc,…

Komuna e Vushtrrisë vazhdon investimet në fushën e kulturës

Ndërtimi i Qendrës së Kulturës dhe funksionalizimi i Muzeut të Qytetit, janë ndër investimet e fundit në fushën e kulturës…

Protestojnë tifozët e klubit kosovar, kërkojnë dorëheqjen e Presidentit, intervenon policia me arrestime

Grupi i tifozëve “Forca”, të cilët mbështesin klubin futbollistik Vushtria sot kanë organizuar protestë ku edhe kanë kërkuar dorëheqjen e…