BE thotë se deklaratat e Kurtit dhe Vuçiqit janë pengesë për caktimin e takimit në Bruksel

Zyrtarë të Bashkimit Evropian vlerësojnë se deklaratat publike të liderëve të Kosovës dhe Serbisë, ku ata paraprakisht paraqesin kushte, janë…

Vuçiq thotë se do t’i kërkojë KFOR-it rikthimin e policisë dhe ushtrisë serbe në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e cilësoi si veprim të pamatur arrestimin e ish-pjesëtarit serb të Policisë së Kosovës, Dejan…

Kusari-Lila për sulmet në veri: Vuçiq inskenon konflikt të paqenë me bazë kombësie

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se sulmet e organizuara në veri të vendit tregojnë…

Shpërthimet në Zubin Potok, Vuçiq: Janë urdhëruar nga Albin Kurti

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq ka folur për ngjarjen e sotme në Zubin Potok. Ai ka thënë se është urdhëruar…

Kurti të martën pret në takim Lajçak-un

Të martën me fillim nga ora 09:00 kryeministri, Albin Kurti, do të takohet me Përfaqësuesin e Posaçëm të Bashkimit Evropian…