​Vritet një polic në Mitrovicë

Një polic ka mbetur i vrarë me armë zjarri sot paradite në fshatin Cernushë  të Mitrovicës, bëjnë të ditur burime…

Vritet oficeri i Krimeve në Komisariatin e Policisë së Lezhës

Është vrarë gjatë kontrollit të territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, oficeri i Krimeve në Policinë e Lezhës.…

Sulm terrorist nga fanatiku i ISIS-it në Zelandë të Re, vritet nga policia

Një sulm në një dyqan të Zelandës së Re të premten është cilësuar nga kryeministrja e këtij shteti si sulm…

Vritet një person dhe plagoset babai i tij në Gradicë të Drenasit

Një person është vrarë dhe një tjetër është plagosur në fshatin Gradicë të Drenasit. Sipas burimeve të KosovaPress-it, i plagosur…

Si humbi jetën polici në Zhur të Prizrenit

Në mbrëmjen e sotme ka humbur jetën një pjesëtar i Policisë së Kosovës, dhe janë plagosur dy policë të tjerë…

Një polic humb jetën nga një shpërthim në Zhur të Prizrenit

Në një shpërthim që ka ndodhur sonte në fshatin Zhur të Prizrenit, ka humbur jetën një pjesëtarë i Policisë së…