Burri vret gruan dhe vëllain e tij në Gramsh

Një vrasje e dyfishtë ka ndodhur mesditën e sotme në Gramsh të Shqipërisë. Raportohet se një burrë i identifikuar si…

Vrau vëllain për bagëti, 21 vjet e gjysmë burgim ndaj të pandehurit J.G

Një person (J.G) sot u dënua me 21 vjet e 6 muaj burgim për vrasjen e vëllait të tij, në…

Vritet një 48-vjeçar në Kaçanik

Një 48-vjeçar është vrarë mbrëmë në Kaçanik. Policia ka informuar se burri është gjetur pa shenja jete në një automjet…

Aktakuzë ndaj pesë personave për vrasje të rëndë, vrasje të rëndë në tentativë, armëmbajtje pa leje

Prokuroria Themelore në Pejë, sot ka informuar se ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurve N.G., B.G., A.G., B.G dhe A.G…

Arrestohet një person për tentim vrasje në Prishtinë

Një person është arrestuar për shkak se e kishte sulmuar fizikisht, goditur në kokë një tjetër person në Prishtinë. Policia…

Arrestohen dy të dyshuar për tentim vrasje

Më 4 janar 2023 rreth orës 14:20, është raportuar se në rrugën “Afrim Loxha ” në Prishtinë,  si rrjedhojë e…

60-vjeçari i gjetur pa shenja jete në Mitrovicë dyshohet se është vrarë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se 60-vjeçari që është gjetur pa shenja jete të martën në Mitrovicë, dyshohet…

Arrestohet gruaja që dyshohet se e rrahu për vdekje 67-vjeçaren në Dragash

Prokuroria Themelore në Prizren ka njoftuar se ka arrestuar një të dyshuar për vdekjen e 67-vjeçares në fshatin Kuk të…

35 vjeçarja e vrarë mbrëmë ka pas urdhër-mbrojtje për gjashtë muaj, ndaj të dyshuarit ekziston aktakuzë

Gjykata Themelore e Ferizajt përmes një njoftimi për media ka njoftuar se ka pasur urdhër-mbrojtje ndaj 35 vjeçares e cila…

Prokuroria për vrasjen në Prishtinë: 70 vjeçari vrau gruan me sëpatë

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka dhënë detaje lidhur me vrasjen e sotme në Prishtinë, ku një 70 vjeçar ka vrarë…