Sot shpallet aktgjykimi për vrasjen e Donjeta Pajazitajt

Sot do të shpallet aktgjykimi për rastin e vrasjes së Donjeta Pajazitajt. Për vrasjen e Donjeta Pajazitaj po akuzohet kushëriri…

Dënohet me 27 vite burgim C.I që vrau dhëndrin në Gjakovë

Me 27 vjet burgim Gjykata Themelore në Gjakovë e ka dënuar C.I për vrasje të rëndë, tentim vrasje dhe lëndim…

Vrasja në Pejë, një muaj paraburgim për dorasin

Departamenti për Krime të Rënda ka aprovuar sot kërkesën e Prokurorisë Themelore në Pejë për caktimin e masës një muaj…

Arrestohet i dyshuari për vrasjen në Pejë

Policia ka arrestuar mbrëmjen e së mërkurës G.K i cili dyshohet për vrasjen në Pejë që ndodhi të martën. Të…

​Apeli refuzon ankesat për hedhje të aktakuzës në rastin e vrasjes së Ivanoviqit

Gjykata e Apelit e Kosovës, i ka refuzuar si të pa bazuara ankesat e avokatëve mbrojtës, për hedhje të aktakuzës…

Vrasja e 27 vjeçarit në Tiranë, policia shpall në kërkim autorin dhe 5 persona të tjerë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në lagjen “5 Maji” në Tiranë, ku si pasojë ka mbetur…

22 vjet nga vrasja e Fehmi Aganit

Sot bëhen 22 vjet nga vrasja e nënkryetarit shumëvjeçar të LDK-së dhe deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Fehmi…

Arrestohet i dyshuari për vrasjen në Novosellë të Pejës

Policia ka arrestuar Faton Brahimin i cili dyshohet për vrasjen në Novosellë të Pejës, që ndodhi më 24 prill. Për…

Avokati i Popullit bën përgjegjës shtetin për vrasjen e gruas nga ish-burri në Emshir

Për vrasjen dhe vetëvrasjen që ndodhi më 14 mars të këtij viti në lagjen “Emshir” të Prishtinës, Avokati i Popullit…

Kurti për vrasjen e Arben Xheladinit dhe Mon Balajt: I kemi shkruar Rumanisë, po presim përgjigje

Në seancën e sotme parlamentare, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i është përgjigjur deputetit të PDK-së, Fadil Nura për dy…
error: