Detaje nga sulmi në Angli, zbulohet identiteti i autorit që u mori jetën 5 personave

Mbrëmja e së enjtes ishte një ditë e tmerrshme në Plymouth të Anglisë, ku 6 persona mbetën të vrarë me…

Osmani kujton Shaban Manaj: Tërë jetën ia kushtoi çështjes kombëtare

21 vjet më parë u vra veprimtari i shquar i Kosovës për liri e pavarësi, Shaban Manaj. Këtë 21 vjetor…

Një muaj paraburgim të dyshuarit për vrasjen në Viti

Një muaj paraburgim i është caktuar të dyshuarit për vrasjen në Viti që ndodhi të martën. Gjykata Themelore në Gjilan…

Të akuzuarit mohojnë përfshirjen në vrasjen e Oliver Ivanoviqit, Prokuroria i quan grup të organizuar kriminal

Në Departamentin Special të Gjykatës Themelore të Prishtinës është mbajtur seanca për vazhdimin e  shqyrtimit gjyqësor në rastin penal të…

Vrasja e 35-vjeçarit në Vlorë, në makinën e djegur është gjetur një armë kallashnikov

Është vrarë një 35-vjeçar në Vlorë pak pas mesnatës së të mërkurës. 35-vjeçari Shkelzen Velaj. Në makinën tip “BMW” pa…

Sot shpallet aktgjykimi për vrasjen e Donjeta Pajazitajt

Sot do të shpallet aktgjykimi për rastin e vrasjes së Donjeta Pajazitajt. Për vrasjen e Donjeta Pajazitaj po akuzohet kushëriri…

Dënohet me 27 vite burgim C.I që vrau dhëndrin në Gjakovë

Me 27 vjet burgim Gjykata Themelore në Gjakovë e ka dënuar C.I për vrasje të rëndë, tentim vrasje dhe lëndim…

Vrasja në Pejë, një muaj paraburgim për dorasin

Departamenti për Krime të Rënda ka aprovuar sot kërkesën e Prokurorisë Themelore në Pejë për caktimin e masës një muaj…

Arrestohet i dyshuari për vrasjen në Pejë

Policia ka arrestuar mbrëmjen e së mërkurës G.K i cili dyshohet për vrasjen në Pejë që ndodhi të martën. Të…

​Apeli refuzon ankesat për hedhje të aktakuzës në rastin e vrasjes së Ivanoviqit

Gjykata e Apelit e Kosovës, i ka refuzuar si të pa bazuara ankesat e avokatëve mbrojtës, për hedhje të aktakuzës…
error: