Mjekët tregojnë për gjendjen shëndetësore të të plagosurit në Gjilan

Gjendja e të plagosurit me armë zjarri në Gjilan është stabile dhe jashtë rrezikut për jetë. Kështu ka bërë të…

Tetë vite burgim ndaj të pandehurit A.B për vrasje në Pejë

8 vite burg i janë shqiptuar A.B  për vrasjen që ndodhi me 5 shtator, ku A.B me thikë e kishte…

Ngritet aktakuzë për vrasjen që ndodhi më 12 shkurt në Mitrovicë

Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka ngritur aktakuzë ndaj katër personave për vrasjen e një personi që ndodhi mbrëmjen e 12…

Ngritet aktakuzë për vrasjen që ndodhi në Tregun e Gjelbër në Mitrovicë

Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka ngritur aktakuzë ndaj Sh.A që privoi nga jeta të ndjerin V.F më 17 prill 2021.…

Ngritet aktakuzë për vrasjen që ndodhi më 24 qershor në një kafiteri në Gjilan

Është ngritur aktakuzë për vrasjen e I.C që ndodhi me 24 qershor në një kafiteri në Gjilan. Prokuroria Themelore në…

Lihen në burg dy të rinjtë që shoqëronin Aldi Ramën kur vrau nënkomisar Saimir Hoxhën

Gjykata e Apelit në Shkodër la në fuqi masën e arrestit me burg pa afat për dy të rinjtë që…

Tragjedi gjatë xhirimit të një filmi, aktori Alec Baldwin vret një grua të stafit dhe plagos një tjetër

Një aksident i rëndë ka ndodhur në një sheshxhirimi në Nju Meksiko, ku aktori i njohur Alec Baldwin vrau me…

​23 vjet nga vrasja e “Sandokanit”

Abedin Rexha ishte luftëtar i radhëve të para të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, guximtar e sypatrembur deri në vdekje, për…

​Me 25 vjet burgim dënohet Nuhi Mavroqani që vrau gruan e tij me shufër metalike në Kamenicë

Nuhi Mavroqani që vrau me shufër metalike gruan e tij në Kamenicë është dënuar me 25 vjet burgim. Gjykata Themelore…

​Goran Stanishiq dënohet me 20 vjet burgim për vrasjen e 13 civilëve gjatë luftës në Kosovë

Goran Stanishiq është dënuar me 20 vjet burgim për vrasjen e 13 civilëve gjatë luftës në Kosovë. Gjykata Themelore në…
error: