Vrasja e 27 vjeçarit në Tiranë, policia shpall në kërkim autorin dhe 5 persona të tjerë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në lagjen “5 Maji” në Tiranë, ku si pasojë ka mbetur…

22 vjet nga vrasja e Fehmi Aganit

Sot bëhen 22 vjet nga vrasja e nënkryetarit shumëvjeçar të LDK-së dhe deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Fehmi…

Arrestohet i dyshuari për vrasjen në Novosellë të Pejës

Policia ka arrestuar Faton Brahimin i cili dyshohet për vrasjen në Novosellë të Pejës, që ndodhi më 24 prill. Për…

Avokati i Popullit bën përgjegjës shtetin për vrasjen e gruas nga ish-burri në Emshir

Për vrasjen dhe vetëvrasjen që ndodhi më 14 mars të këtij viti në lagjen “Emshir” të Prishtinës, Avokati i Popullit…

Kurti për vrasjen e Arben Xheladinit dhe Mon Balajt: I kemi shkruar Rumanisë, po presim përgjigje

Në seancën e sotme parlamentare, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i është përgjigjur deputetit të PDK-së, Fadil Nura për dy…

Policia e shpall në kërkim personin e dyshuar për vrasjen në Novosellë të Pejës

Policia e Kosovës ka shpall në kërkim personin që dyshohet për vrasje në Novosellë të Pejës. Vrasje kjo që ndodhi…

Konfiskohen armë e fishekë në shtëpinë e të dyshuarit për vrasje në Novosellë

Një person është vrarë në mesditën e së shtunës në Novosellë të Pejës. Policia e Kosovës ka njoftuar se në…

Një muaj paraburgim të dyshuarit për vrasjen në Tregun e Gjelbër në Mitrovicë

Ditën e djeshme në Mitrovicë ka ndodhur një vrasje në Tregun e Gjelbër të qytetit, ku si pasojë e një…

Prokuroria për vrasjen në Mitrovicë: Me të dyshuarin ka qenë edhe një polic

Prokuroria Themelore e Mitrovicës Prokuroria ka dhënë detaje për vrasjen e një personi dhe plagosjen e dy të tjerëve në…

156 vite nga vrasja e presidentit Lincoln

Sot bëhen 156 vite nga vrasja e presidentit amerikan Abraham Lincoln. Ai u vra më 14 prill të vitit 1865.…