Vrasësit e Khashoggi jetojnë në vila luksoze në Riad, thonë dëshmitarët

Të paktën tre anëtarë të një skuadre sulmi saudit të dënuar nga mbretëria për vrasjen e Jamal Khashoggi po jetojnë…

Policia jep detaje për vrasjen në Hajvali

Një person është therur për vdekje mbrëmjen e së premtes në Hajvali të Prishtinës. Ai ndërroi jetë në Qendrën Klinike…

Avokati kosovar: Hetuesia e ka humbë momentumin për vrasjen në Gllogjan, krim të zbulohet sa më shpejtë

Një javë më parë vendi u trondit nga vrasja e trefishtë që ndodhi në Gllogjan të Deçanit. aty u sulmua…

KMDLNj dënon vrasjen e tre personave në Gllogjan

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka dënuar sulmin në Gllogjan të Deçanit ku mbetën…

Borell reagon për vrasjen në Gllogjan: Ata që janë përgjegjës duhet të gjenden e të sillen para drejtësisë

Për krimin e rëndë në Gllogjan të Deçanit, ku mbetën të vrarë tre persona, ka reaguar edhe kryediplomati evropian, Josep…

Vrasja e trefishtë në Gllogja, Ramosaj ka një lutje për qytetarët

Kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka reaguar edhe këtë mëngjes lidhur me rastin tragjik që ndodhi në Gllogjan.…

I dyshuari për vrasjen në Gllogjan në arrati, Policia: Autobusi dyshohet se u sulmua me kallash

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me vrasjen e trefishtë që ndodhi mbrëmjen e së premtes në Gllogjan të…

Rasti tronditës, gjithçka që dihet deri më tani për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Mbrëmja e së premtes ishte tronditëse për gjithë vendin. Në Deçan një autobus që po qarkullonte nga Gjakova në drejtim…

​Abdixhiku për vrasjen në Gllogjan: I trishtuar e tronditur me aktin makabër

Për ngjarjen tragjike që ndodhi mbrëmjen e së premtes në Gllogjan të Deçanit ka reaguar edhe kryetari i Lidhjes Demokratike…

Jahjaga: Krimineli që pati zemër të gjuaj në drejtim të nxënësve të kapet dhe të merr dënimin e merituar

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka reaguar për vrasjen në Gllogjan të Deçanit e ku mbetën të vrarë tre persona,…