​Kremlini dërgon 400 mercenarë rusë për vrasjen e Zelensky

Më shumë se 400 mercenarë rusë po veprojnë në Kiev, të cilët me urdhra nga Kremlini po synojnë vrasjen e…

77 vjet nga vrasja e Shaban Polluzhës

Më 21 shkurt të vitit 1945 në fshatin Tërstenik të Drenicës vritet Shaban Polluzha, njëri ndër komandantët më të njohur…

​120 vjet nga vrasja e atdhetarit Haxhi Zeka

Një prej figurave të Lëvizjes Kombëtare Shqiptare gjatë shekullit XIX, ishte Haxhi Zeka. Një luftëtar dhe atdhetar i pranuar nga…

​Prokuroria deklarohet pas arrestimit të një tjetër të dyshuari për vrasjen në Gllogjan

Mëngjesin e sotëm u konfirmuar arrestimi i një tjetër person si i dyshuar për vrasjen e trefishtë në Gllogjan të…

Arrestohet edhe një person për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Është arrestuar edhe një person i cili dyshohet të jetë përfshirë në vrasjen e që ndodhi më 26 nëntor në…

22 vjet nga nata e tmerrit në veri të Mitrovicës

Sot mbushen 22 vjet nga masakra në natën midis 3 dhe 4 shkurtit 2000 në veri të Mitrovicës, ku ‘Rojat…

Një i burgosuri dyshohet se porositi ish të burgosurin ta vras një oficer korrektues

Një i burgosur në burgun e Sigurisë së Lartë në Gërdoc të Podujevës thuhet ta ketë porositur një ish të…

​Arrestohet edhe një i dyshuar për vrasjen e 50-vjeçarit në Gjilan

Është arrestuar edhe një person lidhur me vrasjen e 50-vjeçarit. R.V që kishte ndodhur më 12 shtator të vitit të…

Vazhdon gjykimi për vrasjen e Ivanoviqit, pritet të dëgjohen dy dëshmitarë

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë ka vazhduar gjykimi ndaj Marko Roshiq, Nedelkjo Spasojeviq, Dragisha Markoviq, Zharko Jovanoviq, Silvana Arsoviq dhe…

​40 vjet nga vrasja e vëllezërve Gërvalla e Kadri Zekës

Më 17 janari 1982 u vranë në një atentat vëllezërit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. Edhe pse kanë…