21 vjet nga vrasja e 86 civilëve në Kralan të Gjakovës

Ishte 2 prilli i vitit 1999 kur në Kralan të Gjakovës forcat ushtarake dhe policore serbe ndanë disa qindra djem…

95 vjet nga vrasja e Luigj Gurakuqit

Sot mbushen 95 vjet nga vrasja e Luigj Gurakuqit, veprimtar i çështjes kombëtare, hartues dhe nënshkrues i Deklaratës së Pavarësisë…

Ish-veprimtarët e Lëvizjes Popullore kërkojnë zbardhjen e rastit të Qerim Kelmendit

Shoqëria Lëvizja, në të cilën tubohen ish-veprimtarët e Lëvizjes Popullore të Kosovës, kanë kërkuar që të zbardhet sa më shpejtë…

Haradinaj: Rasti i Kelmendit duhet të zbardhet sa më shpejtë

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, reagoi për vdekjen e ish-luftëtarit të UÇK-së, Qerim Kelmendi. Ai ftoi organet e drejtësisë që…

118 vite nga vrasja e atdhetarit Haxhi Zeka

Një prej figurave të Lëvizjes Kombëtare Shqiptare gjatë shekullit XIX, ishte Haxhi Zeka. Një luftëtar dhe atdhetar i pranuar nga…

Tragjedia e sotme në Gjilan (Foto)

Sot në Gjilan ka ndodhur një vrasje e pesëfishtë, ku dyshohet se një pjesëtare e Policisë së Kosovës ka vrarë…
error: