Arrestohen dy të dyshuar për vrasjen e 22-vjeçarit në Mitrovicë

Janë arrestuar dy persona të dyshuar për vrasjen e 22 vjeçarit që ndodhi më 12 shkurt të këtij viti në…

Vrasja e dyfishtë në Pejë, Nikçi: Hetimet po zhvillohen në disa pista

Dy trupat e pajetë të Astrit Ademaj dhe Bleran Kadrijaj, me urdhër të prokurorit të shtetit janë dërguar për obduksion…

​Vrasja e dyfishtë në Pejë, PDK sot pezullon të gjitha aktivitetet politike

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka pezulluar gjitha aktivitetet e saj politike për sot përshkak të vdekjes së  kandidatit të…

Fillon seanca për vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Në  Departamentin e krimeve të rënda të Gjykatës Themelore në Prishtinë me të filluar vazhduar  seanca e shqyrtimit gjyqësor ndaj…

Detaje nga sulmi në Angli, zbulohet identiteti i autorit që u mori jetën 5 personave

Mbrëmja e së enjtes ishte një ditë e tmerrshme në Plymouth të Anglisë, ku 6 persona mbetën të vrarë me…

Osmani kujton Shaban Manaj: Tërë jetën ia kushtoi çështjes kombëtare

21 vjet më parë u vra veprimtari i shquar i Kosovës për liri e pavarësi, Shaban Manaj. Këtë 21 vjetor…

Një muaj paraburgim të dyshuarit për vrasjen në Viti

Një muaj paraburgim i është caktuar të dyshuarit për vrasjen në Viti që ndodhi të martën. Gjykata Themelore në Gjilan…

Të akuzuarit mohojnë përfshirjen në vrasjen e Oliver Ivanoviqit, Prokuroria i quan grup të organizuar kriminal

Në Departamentin Special të Gjykatës Themelore të Prishtinës është mbajtur seanca për vazhdimin e  shqyrtimit gjyqësor në rastin penal të…

Vrasja e 35-vjeçarit në Vlorë, në makinën e djegur është gjetur një armë kallashnikov

Është vrarë një 35-vjeçar në Vlorë pak pas mesnatës së të mërkurës. 35-vjeçari Shkelzen Velaj. Në makinën tip “BMW” pa…

Sot shpallet aktgjykimi për vrasjen e Donjeta Pajazitajt

Sot do të shpallet aktgjykimi për rastin e vrasjes së Donjeta Pajazitajt. Për vrasjen e Donjeta Pajazitaj po akuzohet kushëriri…
error: