​Arrestohet edhe një i dyshuar për vrasjen e 50-vjeçarit në Gjilan

Është arrestuar edhe një person lidhur me vrasjen e 50-vjeçarit. R.V që kishte ndodhur më 12 shtator të vitit të…

Vazhdon gjykimi për vrasjen e Ivanoviqit, pritet të dëgjohen dy dëshmitarë

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë ka vazhduar gjykimi ndaj Marko Roshiq, Nedelkjo Spasojeviq, Dragisha Markoviq, Zharko Jovanoviq, Silvana Arsoviq dhe…

​40 vjet nga vrasja e vëllezërve Gërvalla e Kadri Zekës

Më 17 janari 1982 u vranë në një atentat vëllezërit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. Edhe pse kanë…

Vrasësit e Khashoggi jetojnë në vila luksoze në Riad, thonë dëshmitarët

Të paktën tre anëtarë të një skuadre sulmi saudit të dënuar nga mbretëria për vrasjen e Jamal Khashoggi po jetojnë…

Policia jep detaje për vrasjen në Hajvali

Një person është therur për vdekje mbrëmjen e së premtes në Hajvali të Prishtinës. Ai ndërroi jetë në Qendrën Klinike…

Avokati kosovar: Hetuesia e ka humbë momentumin për vrasjen në Gllogjan, krim të zbulohet sa më shpejtë

Një javë më parë vendi u trondit nga vrasja e trefishtë që ndodhi në Gllogjan të Deçanit. aty u sulmua…

KMDLNj dënon vrasjen e tre personave në Gllogjan

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka dënuar sulmin në Gllogjan të Deçanit ku mbetën…

Borell reagon për vrasjen në Gllogjan: Ata që janë përgjegjës duhet të gjenden e të sillen para drejtësisë

Për krimin e rëndë në Gllogjan të Deçanit, ku mbetën të vrarë tre persona, ka reaguar edhe kryediplomati evropian, Josep…

Vrasja e trefishtë në Gllogja, Ramosaj ka një lutje për qytetarët

Kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka reaguar edhe këtë mëngjes lidhur me rastin tragjik që ndodhi në Gllogjan.…

I dyshuari për vrasjen në Gllogjan në arrati, Policia: Autobusi dyshohet se u sulmua me kallash

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me vrasjen e trefishtë që ndodhi mbrëmjen e së premtes në Gllogjan të…
error: