Sot mot me diell

Në Kosovë sot do të mbaj mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3…

Moti për sot

Gjatë ditës së sotme në vend do të mbajë mot i ndryshueshëm. Kryesisht do të jetë me vranësira dhe intervale…

Moti sot

Gjatë kësaj jave pritet që në Kosovë të mbajë mot me diell dhe me më pak vranësira. Vranësira më shumë…

Moti sot

Mot i vranët e me intervale me diell do të mbajë këtë të mërkure në Kosovë. Rreth viseve malore parashihen…

Moti për sot

Mot me vranësira dhe intervale me diell do të mbajë gjatë ditës së sotme në Kosovë. Temperaturat minimale parashihet të…

Mot me diell e vranësira, temperaturat deri në 23 gradë Celsius

Edhe sot në Kosovë do të mbajë mot me diell por i shoqëruar edhe me vranësira. Temperaturat maksimale do të…

Mot me diell dhe vranësira

Gjatë kësaj të mërkure moti në Kosovë do të jetë me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat në disa vende…

Parashikimi i motit

Vendi ynë tashmë është nën ndikimin e masave të ajrit relativisht të freskëta. Dita e sotme mbetet nën ndikimin e…

​Moti sot, paralajmërohen reshje shiu

Gjatë së mërkurës moti do të jetë me diell, por që vranësirat që do të krijohen përgjatë ditës do të…

Moti sot, priten reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) paralajmëron rënie të temperaturave. Sipas IHMK-së moti gjatë së premtes do të jetë i ndryshueshëm,…