​Parashikimi i motit

Sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat gjatë ditës parashihen të shoqërohen me riga shiu dhe…

Moti sot

Vendi ynë edhe sot do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Sipas Institutit Hidrometeorologjik, do…

​Moti sot

Mot kryesisht me diell dhe vranësira të dendura do të karakterizojë motin të premten. Vranësirat nuk do të jenë stabile…

​Moti sot

Mot i ngrohtë dhe me diell parashihet të mbajë sot. Pritet të ketë pak vranësira të cilat vende-vende do të…

Moti sot

Në vendin tonë edhe sot pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas Institutit Hidrometeorologjik, riga…

​Mot me shi në Shqipëri

Territori shqiptar përgjatë gjithë 24-orëshit do të dominohet nga moti i kthjellët dhe vranësira të shpeshta duke rrezikuar shira lokalë…

​Moti sot

Edhe sot vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik.…

​Parashikimi i motit

Sot pritet të mbajë kryesisht mot i kthjellët, me vranësira të herëpashershme.  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që temperaturat minimale…

​Parashikimi i motit

Mot me diell dhe pjesërisht i vranët do të mbajë edhe sot. Kështu parashikon Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës që thotë…

Moti për sot

Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka…