Arifi: Të votojmë dhe të japim një mesazh kundrejt Serbisë që na ka diskriminuar tash e 20 vjet

Bartësi i listës Alternativa Demokratike Shqiptare, Shqipërim Arifi, ka kërkuar nga shqiptarët e Luginës së Preshevës që të dalin të…

Edhe qytetarët serbë nga Graçanica shkojnë në Serbi për të votuar

Qytetarët serbë nga Kosova mëngjesin e sotëm u nisën drejt Serbisë për të hedhur votën e tyre në zgjedhjet parlamentare…

Një autobus me qytetarë nga Gorazhdeci nisen drejt Serbisë për të votuar

Qytetarët serbë në Kosovë u organizuan në mënyrë të ndryshme për të shkuar dhe për të hedhë votën në Serbi,…

Kusari-Lila: LVV ka qenë e përgatitur për të votuar komisionin hetimor parlamentar

Lëvizja Vetëvendosje në seancën e sotme ishte e përgatitur për formimin e komisionit hetimor, ka thënë shefja e shumicës parlamentare,…

​Një vit nga votimi i Qeverisë Kurti II

Sot bëhen një vit prej se Albin Kurti erdhi në krye të Qeverisë së Kosovës. Pra në 22 marsin e…

Pezullohet votimi i projektligjit për Byronë Shtetërore, Konjufca do t’i drejtohet Komisionit të Venedikut

Votimi i projektligji për Byronë Shtetërore për verifikimin dhe konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme është shtyrë për një afat të…

Mblidhet sot Kryesia e Kuvendit

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet sot, ku pritet që të caktojë seancë për të votuar dy rezolutat…

PDK lëshon seancën pas dështimit të votimit të propozim rezolutës për energjinë

Pas mungesës së vendimmarrjes lidhur me propozim rezolutën e dalë nga debati parlamentar lidhur me shtrenjtimin e energjisë elektrike, Partia…

​Votimi i propozim rezolutës lidhur me energjinë shtyhet për një seancë tjetër

Votimi për propozim rezolutën e dalë nga debati parlamentar lidhur me shtrenjtimin e energjisë elektrike është shtyrë për një seancë…

Kuvendi dështon të zgjedhë edhe në raundin e dytë dy gjyqtarë për Kushtetuese

Kuvendi i Kosovës ka dështuar të zgjedhë dy kandidatë për gjyqtarë në Gjykatën Kushtetuese, pasi asnjëri nga kandidatët nuk ka…