Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Apeli lë në paraburgim dy persona për keqpërdorim të votave

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën e paraburgimit prej 30 ditësh ndaj të pandehurve A.K dhe S.M.  Kështu,…

Deputeti i PDK-së voton “për” Glauk Konjufcën kryetar të Kuvendit të Kosovës

Me 69 vota “për” deputetët e legjislaturës së VIII kanë votuar Glauk Konjufcën nga Vetëvendosje për kryetar të ri të…

Një muaj paraburgim për kryetarin e Kllokotit

Gjykata Themelore në Prishtinë ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës për caktimin e masës…

Manipulim me vota, Policia jep detaje për arrestimin e kryetarit të Komunës së Kllokotit

Është arrestuar kryetari i Komunës së Kllokotit, Bozidar Dejanoviç. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani thotë se operacioni i…

Ende nuk ka nisur numërimi i votave me kusht dhe personave me aftësi të kufizuara

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon verifikimi i të dhënave, dhe pas përfundimit të tyre do të fillojë…

Vijon rinumërimi i mbi 400 vendvotimeve

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve pasditen e djeshme filloi procesi i rinumërimit të 494 vendvotimeve, për të cilat mori…

Mustafa: Do të isha i lehtësuar po ta dija se pse qytetarët e ndëshkuan me votë LDK-në

Kryetari në dorëheqje i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa thotë se do të ndihej i lehtësuar nëse do…

AKR-ja kërkon rinumërim të fletëvotimeve në Kosovë

Aleanca Kosova e Re (AKR) kërkon nga Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) që të rinumërojë të gjitha kutitë e votimit në…

​Kurteshi kërkon nga KQZ që ta lejojë arritjen e votave në Kosovë edhe 10 ditë pas zgjedhjeve

Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ),  Vetëvendosje po i kërkon që ta lejojë arritjen e votave në Kosovës edhe 10 ditë…

Gashi: Vota për buxhetin sot është votë për shtetin, vota kundër është pro krizës

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) po e quan votë për shtetin miratimin e buxhetit për vitin 2021. Duke konsideruar se…
error: