​Viti kur gratë amerikane nisin të kenë të drejtë vote

Më 18 gusht 1920, legjislatura e shtetit Tennessee miratoi amendamentin 19 të kushtetutës së Shteteve të Bashkuara, ratifikim ky që…

Sahatqija: Po presim programin qeverisës, LDK do ta rikthejë votën

Qeveria e Kosovës në krye me Albin Kurtin ende nuk e ka bërë të ditur programin qeverisës përçka po kritikohet…

Veliaj: Vota është më e fortë se plumbat dhe më e fortë se çdo lloj dhune

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, pasi që ka votuar tha se shpreson që të gjithë ta kuptojnë se…

​Sot dorëzohet ankesa në Kushtetuese për votat e “Romani Iniciativa”

Kryetari i Partisë Liberale Egjiptiane, Veton Berisha ka njoftuar se sot do të dorëzojmë ankesë në Gjykatën Kushtetuese dhe do…

Apeli lë në paraburgim dy persona për keqpërdorim të votave

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën e paraburgimit prej 30 ditësh ndaj të pandehurve A.K dhe S.M.  Kështu,…

Deputeti i PDK-së voton “për” Glauk Konjufcën kryetar të Kuvendit të Kosovës

Me 69 vota “për” deputetët e legjislaturës së VIII kanë votuar Glauk Konjufcën nga Vetëvendosje për kryetar të ri të…

Një muaj paraburgim për kryetarin e Kllokotit

Gjykata Themelore në Prishtinë ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës për caktimin e masës…

Manipulim me vota, Policia jep detaje për arrestimin e kryetarit të Komunës së Kllokotit

Është arrestuar kryetari i Komunës së Kllokotit, Bozidar Dejanoviç. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani thotë se operacioni i…

Ende nuk ka nisur numërimi i votave me kusht dhe personave me aftësi të kufizuara

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon verifikimi i të dhënave, dhe pas përfundimit të tyre do të fillojë…

Vijon rinumërimi i mbi 400 vendvotimeve

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve pasditen e djeshme filloi procesi i rinumërimit të 494 vendvotimeve, për të cilat mori…
error: