​Zelensky: Rusёt po planifikojnё hedhjen nё erё të një dige në Kherson

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka paralajmёruar se Rusia po planifikon tё hedhë nё erё hidrocentralin ”Kakhovka”, nё rajonin Kherson. Nё…

​Përdorimi i dronëve iranianë “shpërfaq falimentimin ushtarak të Rusisë”

Përdorimi i dronëve iranianë nga forcat ushtarake ruse, për të sulmuar Ukrainën, tregon se Rusia ka falimentuar, si në aspektin…

Zelensky: Ne po bëjmë përparim të shpejtë e të fuqishëm, kemi liruar dhjetëra vende

Trupat ukrainase arritën të përparojnë shpejt dhe fuqishëm në jug dhe lindje të vendit dhe çliruan dhjetëra vendbanime vetëm këtë…

​Ukraina përparon në jug, Zelensky: Ka vendbanime të çliruara

Trupat ukrainase kanë rimarrë më shumë territor në rajonet e aneksuara ilegalisht nga Rusia, me forcat e Kievit që përparojnë…

Rusia sulmoi vendlindjen e Zelensky-t me dronë, Kievi vazhdon kundërsulmet

Rusia sulmoi qytetin ukrainas të Kryvyi Rih me dronë, ndërsa Ukraina vazhdoi kundërsulmin e saj pasi mori kontrollin e qytetit…

Zelensky, rusëve: Do të vriteni një nga një derisa Putin të jetë në pushtet

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha sonte në një mesazh për rusët se ata do të vriten një nga një derisa…