Zelensky në Britani të Madhe, përsërit thirrjen për avionë luftarakë

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, sot shprehu mirënjohjen për Britaninë e Madhe për furnizimin me tanke në Ukrainë. “Faleminderit shumë për…

​Zelensky sot viziton Britaninë e Madhe

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky do të bëjë vizitën e tij të parë në Mbretërinë e Bashkuar të mërkurën që nga…

Zelensky: Situata në Ukrainën lindore po bëhet e vështirë

Situata në vijat e frontit lindor të Ukrainës po bëhet e vështirë, tha presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky. Trupat ukrainase po…

Zelenskyt: Bisedimet për anëtarësimin e Ukrainës në BE të nisin brenda vitit

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka thënë se pret që bisedimet për anëtarësimin e Ukrainës në Bashkimin Evropian, të nisin në…

Zelensky: Ukraina meriton perspektivë konkrete për anëtarësimin në BE

Përpara samitit BE-Ukrainë, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka bërë thirrje për një perspektivë konkrete në anëtarësimin e vendit të tij…

Zelensky falenderon Perëndimin për tanket

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky shprehu falenderimin për vendimin e marrë nga Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania për dërgimin e tankeve…

​Zelensky kërkon dërgimin e shpejtë të tankeve perëndimore në Ukrainë

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka falënderuar liderët perëndimorë për dërgimin e tankeve për të mbështetur luftën kundër Rusisë, por…

Zelensky: Do ta fitojmë luftën së bashku

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky tha se do ta fitojnë luftën së bashku dhe se Ukraina është e tërë sepse…

Zelensky bën thirrje për armë moderne për të zmbrapsur sulmet ruse

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, i tha Forumit Botëror Ekonomik se furnizimet perëndimore me tanke dhe sisteme të mbrojtjes ajrore duhet…

Zelensky e fton për dialog liderin kinez

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, i ka shkruar një letër liderit kinez, Xi Jinping, duke e ftuar atë për bisedime. Letra…