Zelensky i kërkon Putinit bisedime

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky i ka bërë sot thirrje homologut të tij rus Vladimir Putin për bisedime, me qëllim…

Zelensky kërkon nga NATO t’i dërgojë aeroplanë luftarakë

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky në një konferencë shtypi sot i bëri thirrje Perëndimit që t’i dërgojë avionë luftarakë. “Nëse…

Nis raundi i dytë i bisedimeve ndërmjet delegacioneve ukrainase dhe ruse

Delegacionet ukrainase dhe ruse kanë nisur raundin e dytë të bisedimeve. “Moska dhe Kievi kanë nisur një raund të dytë…

Zelensky: Bombardimet ruse ndaj qyteteve nuk kanë pushuar që nga mesnata

Ndërsa Sergei Lavrov është duke mbajtur konferencë në Moskë, presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky ka publikuar një video të re.…

Këshilltari i Zelensky: Mbi 7000 ushtarë rusë u vranë nga fillimi i agresionit

Më shumë se 7.000 ushtarë rusë janë vrarë që nga fillimi i ndërhyrjes ushtarake ruse në Ukrainë, ndërsa qindra janë…

​Zelensky bën thirrje për më shumë mbështetje ndërkombëtare

Sulmi brutal i Rusisë ndaj Ukrainës po shpërthen në fronte të shumta, por pavarësisht lutjeve të dëshpëruara për më shumë…

​Zelensky ngrit në këmbë gjithë Parlamentin Evropian: Po luftojmë për tokën dhe lirinë tonë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky u prit me ovacione të vazhdueshme nga diplomatët teksa iu drejtua Parlamentit Evropian, duke u thënë…

Zelensky: Raundi i dytë i negociatave, në një “të ardhme të afërt”

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha se një raund i dytë negociatash me zyrtarët rusë do të “bëhet në të ardhmen…

Zelensky nënshkruan kërkesën e Ukrainës për hyrje në BE

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky nënshkroi të hënën kërkesën e Ukrainës për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Më herët të hënën, Zelensky…

​Sot, 24 orët vendimtare për Ukrainën

Rusia ka shtuar shtetrrethimin në Ukrainë, ndërkohë që vendi, siç ka thënë presidenti ukrainas Volodymyr Zlenskyy, është zgjuar në “24…