Volkswagen prezanton një model krejtësisht të ri në janar

Volkswagen njoftoi se në fillim të vitit në CES-in e ardhshëm në Las Vegas, do të prezantojë një model të…

Volkswagen prezanton një SUV elektrike me një autonomi prej 700 km

Volkswagen ka njoftuar se do të investojë 460 milionë euro në fabrikën e tij në Wolfsburg për ta përgatitur atë…

Volkswagen nuk është më brendi i shitur më së miri në Kinë

BYD e Kinës ka kaluar Volkswagen në listën e markave më të shitura të automjeteve. Sipas të dhënave nga CMB…

Volkswagen thotë se prodhimi i automjeteve elektrike do të vazhdojë në Spanjë

Grupi Volkswagen ka konfirmuar se një projekt prej 10 miliardë eurosh për të prodhuar makina elektrike dhe bateri në Spanjë…