Sot hidhet shorti për Superligën A të volejbollit

Të hënën është paraparë të hidhet shorti për Superligën A, meshkuj dhe femra, për sezonin e ri në ligën elitare…

Nesër shorti për Superligën A të Kosovës në volejboll

Të hënën do të hidhet shorti për Superligën A, meshkuj dhe femra, për sezonin e ri në ligën elitare të…

Kosova U20 sonte përball Shqipërisë në Kampionatin Ballkanik te volejbollit

Kombëtarja U20 e Kosovës në volejboll, sonte me fillim nga ora 20:00, do të zhvillojë ndeshjen e parë në kuadër…

Kosova e gjashta në Kamponatin Ballkanik të Volejbollit

Kombëtarja e Kosovës U19, femrat, ka mbyllur aventurën në Kampionatin Ballkanik që u zhvillua në Mioveni të Rumanisë, me ndeshjen…

Kosova sot përballet me Turqinë në Kampionatin Ballkanik të Volejbollit

Kombëtarja e Kosovës U19 në volejboll nuk e ka nisur mirë ecurinë në Kampionatin Ballkanik të Volejbollit pasi është mposhtur…

Trajneri kosovar i volejbollit merr drejtimin e skuadrës hungareze Veszpremi Egyetemi

Edon Ibrahimi emërohet trajner i klubit hungarez, Veszpremi Egyetemi Sport Club Trajneri kosovar i volejbollit, Edon Ibrahimi ka ndarë rrugët…

Kombëtarja e Kosovës U20, femrat, zhvillon ndeshjen e parë të Evropianit kundër Spanjës

Dyshja përfaqësuese e Kosovës në Kampionatin Evropian të volejbollit në rërë për grupmoshën nën 20-vjeç, i cili po zhvillohet në…

Ndeshje brilante po zhvillohen në Kampionatin e Kosovës U18, në Beach Volley

Tashmë ka filluar Kampionati i Kosovës në volejboll për grupmoshën nën 18-vjeç në kuadër të Beach Volley, i organizuar nga…

​Podujeva së shpejti do të bëhet me fushë të volejbollit në rërë

Krerët e Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), presidenti Bahri Gjinovci dhe sekretari i përgjithshëm Valon Nikqi, janë takuar me…

Vëllaznimi U16 kampion i Kosovës në volejboll, mposht Malishevën në finale

Vëllaznimi është shpallur kampion i Kosovës në grupmoshën U16, meshkujt, mposht Malishevën në finale Vëllaznimi ka triumfuar në Kampionatin e…