Shpërthim në Vlorë, në gjendje të rëndë një 33-vjeçar

Një shpërthim eksplozivi ka ndodhur sot pasdite në zonën e “Skelës” në Vlorë. Nga të dhënat e para mësohet se…

Moti i keq, reshjet dhe përmbytjet anulojnë festimet në Vlorë

Moti në vend nuk ka shpërblyer të gjithë ata që kishin menduar të festonin Ditë ne Pavarësisë në qytetin e…

Tentuan të vrisnin me mjet të mprehtë 29-vjeçarin, arrestohen dy persona në Vlorë

Një  sherr mes të rinjve ka ndodhur në një parking në lagjen “1 maji” në Vlorë, ku dy persona tentuan…

Situata alarmante në Vlorë, aktivizohet një vatër zjarri pranë Bypass-it

Në orët e vona të mbrëmjes së sotme një tjetër vatër zjarri është regjistruar pranë ByPass-it të Vlorës. Siç mund…

Aksident në Vlorë, makina futet në dyqan

Një aksident ka ndodhur sot në qytetin bregdetar të Vlorës. Sikurse njoftohet paraprakisht, një veturë është futur brenda një dyqani…

Vrasja e 35-vjeçarit në Vlorë, në makinën e djegur është gjetur një armë kallashnikov

Është vrarë një 35-vjeçar në Vlorë pak pas mesnatës së të mërkurës. 35-vjeçari Shkelzen Velaj. Në makinën tip “BMW” pa…

Covid-19, boshatiset edhe Vlora

Pamjet që shihni vijnë nga rrugët e qytetit të Vlorës në orët e para të ditës së premte. Policia e…