Fotografi nga Vlora, shqiptarët bëhen bashkë në festën më të rëndësishme të kombit

Përfaqësues të institucioneve të Shqipërisë dhe të Kosovës janë mbledhur në Vlorë për të shënuar 110-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.…

Hotelet falas në Vlorë për 28 Nëntor

Vlora në prag festimesh për 110-vjetorin e Pavarësisë vjen me një ofertë të unifikuar nga një pjesë e madhe e…

Makina përplas dy biçikleta në Vlorë, humb jetën turistja franceze

Një aksident me pasojë një të vdekur dhe një të plagosur ka ndodhur pasditen e së martës në Vlorë. Burime…

Bie zjarr në një lokal në Vlorë

Sonte rreth orës 20:15, në fshatin Zvërnec, në afërsi të plazhit, ka rënë zjarr në një lokal veror me konstruksion…

Tre të plagosur me thikë pas një konflikti në Vlorë

Tre persona janë plagosur me thikë mbrëmjen e së enjtes në qytetin e Vlorës, pas një konflikti të çastit. Mësohet…

Përvjetori i gazetës së parë zyrtare në Shqipëri

Më 24 gusht të vitit 1913, shteti i pavarur shqiptar, ngriti të parën gazetë zyrtare të quajtur “Përlindja e Shqipniës”.…

Zjarri në Palasë, pritet ndërhyrja me helikopter

Zjarri në Palasë të Vlorës vijon të jetë ende aktivë, ku ditën e sotme pritet ndërhyrja e helikopterit. Vatra është…

Atentat në Vlorë, vriten 2 persona brenda makinës në lëvizje

Dy persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e një atentati të ndodhur paraditen e së enjtes në Panaja të…

Arjan Tase del sot para gjykatës për vrasjen e vajzës 7 vjeçare

Ish-efektivi Arjan Tase do të dalë sot në orën 10:30 para Gjykatës së Vlorës për masën e sigurisë. Ish-shefi i…

Rama: Aeroporti i Mynihut operator në aeroportin e Vlorës

Kryeministri Edi Rama vlerësoi sot ecurinë fantastike të punimeve në aeroportin e Vlorës, ndërsa u shpreh se Aeroporti i Mynihut…