Vera s’ka mbaruar, rezervoni në Regina Group dhe përfitoni 20% zbritje

Mos ngurroni të rezervoni pushimet tuaja në shtator në Regina Group. Për çdo pushues nga Kosova që rezervon më shumë…

Përvjetori i vdekjes së Marigo Pozios

Marigo Pozio (mbiemri i vajzërisë Poçi), lindi në Hoçisht të Korçës më 1878 dhe u vendos në Vlorë më 1904.…

Zjarret në Vlorë, kërkohet evakuimi i njerëzve

Ministri i Mbrojtjes në Shqipëri, Niko Peleshi, bashkë me 40 trupa të Forcave të Armatosura është zhvendosur në zonën e…

​Situata me zjarret në Shqipëri

Ministria e Mbrojtjes e Shqipërisë informoi pak para mesnatës në lidhje me situatën e zjarreve që kanë përfshirë Shqipërinë. Më…

Shtohet rreziku nga zjarret në Vlorë, Peleshi: Flakët në Dukat kanë avancuar për shkak të erës

Nga Dukati, ministri i Mbrojtjes në Shqipëri, Niko Peleshi, deklaroi se për momentin era nuk po e favorizon luftën kundër…

​Me shpejtësi të frikshme 225 km/h drejt Vlorës, dy kosovarët nuk ndalojnë në radarin e policisë në Fier

Policia shqiptare po bën thirrje që të bëhet kujdes në komunikacion. Policia kanë treguar edhe për shpejtësitë e frikshme që…

​Meta pas aksidentit tragjik në Vlorë: Të merren masa për të parandaluar tragjedi të tilla

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, reagoi me një postim në Facebook pas aksidentit tragjik në Vlorë që shkaktoi vdekjen e…

Aksident i rëndë në Fier-Vlorë, humbin jetën 4 persona, mes tyre fëmijë

Një aksident me pasoja tragjike është shënuar mëngjesin e kësaj të premteje në autostradën Fier-Vlorë, në vendin e quajtur “Kripa”.…

​Leli nga “Hotel Regina”: Vlora është gati!

Riviera shqiptare po bëhet gati të presë pushuesit nga Kosova për verën 2021. Bregdeti i jugut mbetet një nga më…

Reshjet e shiut përmbysin Vlorën

Reshjet e dendura të shiut që kanë përfshirë gjithë territorin e Shqipërisë gjatë natës, kanë rikthyer përmbytjet në qytetin e…