Shorti i Championsit për femra, Vllaznia në grup me Chelsean, PSG-në dhe Realin

Është hedhur shorti për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve për femra. Skuadra shqiptare, Vllaznia e cila u kualifikua…

Historike, klubi i vajzave Vllaznia në Shqipëri kualifikohet në fazën e grupeve të Championsit

Klubi i futbollit Vllaznia në kategorinë e vajzave ka shkruar historinë me fitoren kundër ekipit ukrainas të Vorskla Kharkiv dhe…

Superliga e Shqipërisë, kampioni pret në shtëpi Vllazninë

Superliga e Shqipërisë rikthehet sot me vetëm një ndeshje, e vlefshme kjo për xhiron e tretë të sezonit të ri…

Liga e Konferencës/Jo vetëm Vllaznia e Laçi, eliminimin e gjen edhe Tirana

Tri skuadra shqiptare e kanë gjetur sot eliminimin nga Liga e Konferencës, përfshirë këtu edhe kampionin e Superligës së Shqipërisë.…

Vllaznia përshëndetet me garat evropiane, e pëson keq nga skuadra rumune

Ka përfunduar gjithçka sa i përket ndeshjes mes skuadrës rumune, Universitatea Craiova dhe asaj shqiptare, Vllaznia, ku kjo e fundit…

Vllaznia mbron trofeun e Kupës së Shqipërisë

Ka përfunduar përballja mes Vllaznisë e Laçit, e vlefshme kjo për ndeshjen finale të edicionit 2021/22 të Kupës së Shqipërisë.…

Vllaznia dhe Laci ballafaqohen sot në finalen e Kupës së Shqipërisë

Sot do të zhvillohet finalja e Kupës së Shqipërisë ku do të ballafaqohen Vllaznia dhe Laci. Kjo ndeshje do të…

Futbollisti kosovar pëson arrest kardiak në fushë

Alban Rexhepi, futbollisti i skuadrës Vllaznia Pozheran sot ka pësuar një arrest kardiak gjatë ndeshjes së Ligës së Parë kundër…

Mësohet rivali i Laçit në finalen e Kupës së Shqipërisë

Skuadra e Lacit do të ndeshjet me skuadrën e Vllaznisë në ndeshjen finale të Kupës së Shqipërisë për këtë edicion…

Kupa e Shqipërisë/VAR-i ia mohon fitoren Vllaznisë, barazon me Partizanit

Ka përfunduar përballja mes skuadrës së Partizanit dhe asaj të Vllaznisë, e vlefshme kjo për ndeshjen e parë të gjysmëfinales…