Zelensky bën thirrje për ndihmë ndërkombëtare për rindërtimin e Ukrainës

Presidenti ukrainas Vladimir Zelensky ka bërë thirrje për ndihmë ndërkombëtare për të ndihmuar në rindërtimin e vendit të tij të…

Scholz: Prania e Zelensky në samitin e G20 një shenjë e rëndësishme

Kancelari gjerman Olaf Scholz ka mirëpritur ftesën e presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky për të marrë pjesë në samitin e G20,…

​Zelensky i gatshëm të takojë Putinin: E nevojshme pasi ai vendos gjithçka në Rusi

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky është shprehur i gatshëm për të zhvilluar bisedime me homologun rus, Vladimir Putin. Zelenski u…

​Zelensky: Sanksionet kundër Rusisë po funksionojnë, por duhet të forcohen

Sanksionet kundër Rusisë po funksionojnë, por duhet të forcohen, tha presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky në një intervistë për Fox News…

Zelensky: Ukraina po kërkon zgjidhje diplomatike

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha se qeveria e tij i kupton rreziqet nga Rusia dhe po punon me partnerët ndërkombëtarë…

Lideri çeçen: Rusia duhet ta aneksojë Ukrainën, jam gati ta udhëheq ofensivën

Ukraina duhet të aneksohet nga Rusia nëse presidenti Vladimir Zelensky nuk ndryshon kursin e politikës së tij antiruse, tha udhëheqësi…