​Putin: Rreziku bërthamor po rritet, por ne nuk jemi të çmendur

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka thënë se kërcënimi i një lufte bërthamore po rritet, por këmbënguli se Rusia nuk…

Politico: Amerikanët vlerësojnë se Putin mund të përdorë armë kimike

Zyrtarët nga administrata e presidentit Joe Biden vlerësojnë se presidenti rus Vladimir Putin mund të përdorë armë kimike në Ukrainë…

Çfarë zbuloi kundërshtari i Putinit në letrat nga burgu?

Kur Vladimir Kara-Murza njoftoi në fillim të këtij viti se po kthehej në Moskë, gruaja e tij Evgenia ishte në…

​Vuçiq heq maskën, takon njeriun e Putinit në kohën e nxitjes së tensioneve në veri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq e ka takuar sot ambasadorin rus në Serbi, Aleksandar Bocan-Harçenko me të cilin ka biseduar…

Djegia e veturave në Leposaviq, Musliu: Terror që Vuçiq dhe Radojiçiq po ia bëjnë Kosovës

Eksperti i çështjeve të sigurisë, Agim Musliu ka reaguar pas djegies së dy veturave në Leposaviq gjatë 24-orëve të fundit,…

Pse është Kherson kaq i rëndësishëm: “Putin më mirë do ta fshinte nga faqja e dheut sesa ta dorëzonte”

Forcat ukrainase në ofensivë në jug janë përqendruar në Kherson, kryeqytetin e provincës që ka qenë nën kontrollin rus që…

​Von Cramon: Putin dhe Lukashenko më shumë se njësoj, duhet të përgjigjen në të njëjtën gjykatë

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon, ka ngrehur një paralale mes presidentit të Rusisë, Vladimir Putin dhe…

Putin i dhuron vodkë Berlusconi-t, KE thotë se u shkelën sanksionet

Njëzet shishe vodka të dërguara nga presidenti rus Vladimir Putin për politikanin italian Silvio Berlusconi shkelin sanksionet evropiane të vendosura…

Njeriu i Putin-it: 5 milionë njerëz nga territoret e aneksuara ndodhen në Rusi

Rreth pesë milionë njerëz nga territoret ukrainase të aneksuara nga Moska – Luhansk, Donetsk, Kherson dhe Zaporizhia – janë tani…

Putin shpalli gjendjen e luftës në rajonet e pushtuara të Ukrainës

Presidenti rus Vladimir Putin shpalli sot gjendjen e luftës në katër rajone të okupuara të Ukrainës, aneksimi i të cilave…