Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Osmani: Qeveria e kishte në program padinë për gjenocid kundër Serbisë

Sot janë bërë 21 vjet nga masakra në lagjen Qerim në Gjakovë ku janë vrarë 21 persona, gra dhe fëmijë.…

Pas Anton Qunit edhe Xhafer Tahiri e mbështet Vjosa Osmanin

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani nuk u pajtua me vendimin e partisë së saj LDK-së për rrëzimin e qeverisë Kurti.…

Anton Quni takohet me Vjosa Osmanin

Ministri në detyrë i Mbrojtjes Anton Quni është takuar sot me kryetaren në detyrë të Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani…

Mustafa: Do t’i përgjigjemi ftesës së Thaçit, vota kundër e Vjosës më ka prekur

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, konfirmoi se do t’i përgjigjet pozitivisht ftesës së presidentit Hashim Thaçi për konsultim në lidhje…

Fqinjët i lënë mesazh Vjosa Osmanit (FOTO)

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, udhëhoqi një seancë maratonë prej 12 orësh për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë…

Osmani dhe homologët e saj të Ballkanit Perëndimor i shkruajnë letër BE-së

Bashkimi Evropian vendosi për të ndaluar eksportet e pajisjeve shëndetësore me vendet jo anëtare të Bashkimit Evropiane, gjë që solli…

Osmani:  Mendjeshkurtrit më akuzojnë për tradhti

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit,  është shprehur kundër mocionit të votëbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Veprimet e…

Vjosa Osmani deklarohet rreth mocionit të mosbesimit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani ka paralajmëruar se do të votojë kundër mocionit të mosbesimit për Qeverinë Kurti.…

Vjosa Osmani i ngërmohet Driton Selmanajt: Mos flisni në emër tim

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj konsideron tri bartëset e pushteteve në Kosovë janë për shkak të partisë,…

Osmani i reagon VV-së: Për qëndrimet e mia në LDK, flas unë

Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani i ka reaguar ministrit Besnik Bislimi nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, i cili e përfoli…
error: