Procesi Brdo-Brione, Osmani pritet nga homologu i saj Pahor

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka arritur në Slloveni, ku krahas homologëve të saj rajonalë, do të merr pjesë në takimin…

Osmani merr pjesë në takimin e liderëve të procesit të Bërdo-Brionit

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, krahas  presidentëve të shteteve të rajonit do të marrë pjesë në takimin e…

Zv.ambasadorja e SHBA-së: Terroristët e 11 shtatorit kishin qëllim të merrnin sa më shumë jetë të njerëzve

Presidentja Vjosa Osmani, së bashku me kryeministrin Albin Kurti dhe zv.ambasadoren e SHBA-së, Alyson Grunder, kanë bërë homazhe te memoriali…

Osmani: Më 11 shtator u atakuam të gjithë ne që besojmë në vlerat e lirisë dhe demokracisë

Presidentja Vjosa Osmani, së bashku me kryeministrin Albin Kurti dhe zv.ambasadoren e SHBA-së, Alyson Grunder, kanë bërë homazhe te memoriali…

Osmani dhe Kurti homazhe te memoriali “Kosova kujton”

Presidentja Vjosa Osmani, së bashku me kryeministrin Albin Kurti dhe zv.ambasadoren e SHBA-së, Alyson Grunder, do të bëjnë homazhe te…

Osmani: Trashëgimia e Elizabetës së Madhe do të vazhdojë të frymëzojë breza të tërë

Presidentja Vjosa Osmani pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeta II, ka thënë se qytetarët e Kosovës janë thellësisht të pikëlluar nga…

Osmani dhe shefi i Misionit të Luksemburgut bisedojnë për thellim të bashkëpunimit

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim shefin e Misionit të Ambasadës së Dukatës së…

Presidentja Osmani dënon sulmin kibernetik në Shqipëri

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e ka dënuar fuqishëm sulmin kibernetik kundër infrastrukturës kritike të Shqipërisë. “Ne i…

Gërvalla: Lista Serbe nuk mund t’ia ndalojë vizitën Osmanit në veri

Zëvendëskryeministrja, njëherësh shefja e diplomacisë së Kosovës Donika Gërvalla ka deklaruar se nuk është surprizë mos zbatimi i marrëveshjes me…

​Asociacioni, ndër dallimet e pakta mes Kosovës dhe Sllovenisë

Kosova dhe Sllovenia kanë shumë qëndrime të përbashkëta, por dallojnë në çështjen e themelimit të Asociacionit të Komunave me shumicë…