​Osmani thotë se duhet shikuar nëse po respektohen të drejtat e të akuzuarve në Hagë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se institucionet e vendit duhet të diskutojnë dhe të shohin nëse po respektohen…

​Osmani: Askush nga Kosova nuk ka bërë trafikim organesh, Dick Marty tentoi të shtrembërojë të vërtetën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se Dick Marty ka tentuar të shtrembërojë të vërtetën që ka ndodhur në…

​Meta: Kosova faktor paqe e stabiliteti në rajon

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka thënë se tashmë është provuar që Kosova është faktor i paqes dhe stabilitetit në…

​Meta: Mezi pres të duartrokas një marrëveshje me njohje reciproke Kosovë – Serbi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta  tha se me padurim pret arritjen marrëveshjes përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë, që çon në…

​Presidenti Meta pritet me nderime të larta shtetërore

Me ceremoni shtetërore presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, me rastin e përmbylljes së…

​Presidenti Meta viziton sot Kosovën

Presidenti i Shqipërisë në largim, Ilir Meta do të qëndrojë sot për vizitë në vendin tonë. Ai do të pritet…

Osmani priti në takim lamtumirës ambasadoren suedeze, Karin Hernmarck

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadoren suedeze Karin Hernmarck, të cilën e përgëzoi për punën e…

Osmani i uron shërim sa më të shpejtë Biden

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani i ka uruar shërim të shpejtë homologut të saj amerikan Joe Biden, pasi ky i…

Osmani uron Shqipërinë e Maqedoninë, kërkon liberalizimin e vizave për Kosovën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osman ka Uruar Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian, duke…

Osmani: Gjatë presidencës çeke të BE-së të përmbyllet çështja e liberalizimit të vizave

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, ka takuar ambasadorët dhe përfaqësuesit e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian të…