​Osmani: Heronjtë si Luani i dhanë kuptim lirisë sonë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka përkujtuar Luan Haradinajn në 25- vjetorin e rënies së tij. Osmani shkroi…

​Osmani në Panama mori mbështetje për anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu është takuar me ministren e Punëve të Jashtme të Republikës së Panamasë, Erika Mouynes.…

​Përurohet shtatorja e Shën Terezës në Panama

Sot në Panama, presidentja Osmani përuroi shtatoren e Shën Terezës, të punuar nga skulptori kosovar Bashkim Beqiri, në një ceremoni…

Osmani takohet në Panama me homologun e saj Cortizo Cohen

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani dhe homologu i saj nga Panamaja Laurentino Cortizo Cohen diskutuan sot mbi forcimin e bashkëpunimit…

Presidentja Osmani ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Panama dhe në Kosta Rika

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, ka udhëtuar fillimisht në Republikën e Panamasë, për vizitë zyrtare në këtë shtet, për…

Dita e Lirisë së Shtypit, Osmani: Nderojmë gazetarët që i dhanë zë vuajtjeve tona gjatë luftës

Presidentja Vjosa Osmani, ka thënë se në ​Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, nderohen gazetarët të cilët edhe sot vazhdojnë…

Masakra në Studime, Osmani: Autorët e krimit të vihen para drejtësisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka përkujtuar sot 23-vjetorin e Masakrës në Studime të Vushtrrisë. Më 2 maj 1999, forcat…

Osmani uron Fitër Bajramin: Të kalojë kjo festë në frymën e solidaritetit, afërsisë dhe zemërgjerësisë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar festën e Fitër Bajramit për të gjithë besimtarët myslimanë. Në urimin…

Osmani takon kongresistët që nisen iniciativën për ta përkrahur anëtarësimin e Kosovës në NATO

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani- Sadriu, është pritur sot në takime nga bashkudhëheqësit e grupit për çështje shqiptare,…

Takimet e Osmanit me senatorë e kongresistë amerikanë, diskutohet për anëtarësimin e Kosovës në NATO

Presidentja Vjosa Osmani ka takuar liderin e shumicës parlamentare në Dhomën e Përfaqësuesve, kongresistin Darrell Issa dhe bashkudhëheqësit e Komisionit…