​Osmani: Kundërshtojmë çdo kriter të ri për liberalizim të vizave

Republika e Kosovës kundërshton çdo udhërrëfyes shtesë apo rivlerësim të kritereve për liberalizmin e vizave. Presidentja e vendit, Vjosa Osmani,…

Osmani: Fal xhudos, flamuri ynë u ngrit mbi të gjithë flamujt e shteteve tjera

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, është shprehur shumë e lumtur me suksesin e xhudisteve kosovare Distria Krasniqi dhe…

Osmani e quan historike ftesën për hyrjen e Finlandës e Suedisë në NATO

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani e ka quajtur historik vendimin e sotëm të NATO-së për të ftuar Suedinë dhe Finlandën…

Osmani dënon ashpër sulmin rus ndaj civilëve ukrainas

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka dënuar sulmin e fundit rus në Kremenchuk të Ukrainës. Ajo në një postim në…

Osmani: Suksesi ekonomik i Singaporit frymëzues për Kosovën

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në vazhdën e takimeve gjatë vizitës në Singapor është pritur sot nga kryetari…

​Osmani: Jemi të interesuar për intensifikimin e marrëdhënieve me Singaporin

Presidentja Vjosa Osmani në kuadër të vizitës së punës në Singapor është pritur në takim nga presidentja e Singaporit Halimah…

Osmani në Tajlandë: Çdo grua është një burim unik frymëzimi

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka marrë pjesë në Samitin Global të Grave në Tajlandë. Ajo me këtë rast ka…

Osmani në takim me bizneset tajlandeze: Kosova me shumë mundësi për investime dhe me fuqi të re punëtore

Në kuadër të vizitës së presidentes Vjosa Osmani në Tajlandë, është mbajtur një forum diskutimi me bizneset, në të cilin…

Osmani takoi kryeministrin e Tajlandës, Prayout Chan-o-cha

Presidentja Vjosa Osmani në kuadër të vizitës në Tajlandë është takuar me kryeministrin Prayout Chan-o-cha, me të cilin ka biseduar…

Presidentja Osmani udhëton për vizitë pune në Tajlandë dhe Singapor

Presidentja Vjosa Osmani ka udhëtuar për vizitë pune në Tajlandë dhe Singapor ku do të takohet me përfaqësues të lartë…