Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Vjosa Osmani i uron shërim të shpejtë senatorit amerikan Bob Dole

Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani, i ka uruar shërim të shpejtë senatorit amerikan Bob Dole. Ky i fundit…

Njësiti për kërkim shpëtim i FSK-së nderohet me medaljen presidenciale ushtarake

 Sot u mbajt ceremonia e ndarjes së medaljes presidenciale ushtarake për Njësitin e Kërkim Shpëtimit të Forcës së Sigurisë së…

​Rohde: Votuesit u përcaktuan për ndryshim

Ambasadori gjerman në vendin tonë, Jorn Rohde, ka uruar presidenten në detyrë, Vjosa Osmani, për zgjedhjet siç i quajti te…

Osmani: Fëmijët janë e ardhmja e vendit, të punojmë fort që e tashmja e tyre të jetë ashtu siç e meritojnë

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, me rastin e 13-vjetorit të Pavarësisë, ka pritur një grup fëmijës të moshës…

Osmani dhe Szunyog diskutojnë për themelimin sa më të shpejtë të institucioneve të reja

Ushtruesja e detyrës së presidentes Vjosa Osmani priti sot në takim shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë Tomas Szunyog,…

Ambasadori Orlando takon Osmanin e Kurtin: Italia vazhdon mëbshtetjen për Kosovën

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando, ka takuar sot ushtruesen e Detyrës së Presidentes, Vjosa Osmani dhe kandidatin për…

Osmani takon ambasadorin Rohde, falënderon Gjermaninë për mbështetjen e vazhdueshme

U.d. Presidentja Vjosa Osmani-Sadriu priti në takim Ambasadorin Gjerman, Jorn Rohde. Në takim, ambasadori Rohde e uroi Osmanin për përvjetorin…

Osmani e Kurti vizitojnë nënë Ferdonijen: Asnjë festë nuk do të jetë kremte e plotë pa u kthyer njerëzit tanë

Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani, së bashku me kandidatin për kryeministër, Albin Kurti, ka vizituar Nënë Ferdonije Qerkezi,…

Osmani: Na duhet unitet për çështje të rëndësisë shtetërore

Në nderim të 13 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, nën patronazhin e ushtrueses së detyrës së presidentes Vjosa Osmani është…

Kurti e Osmani vizitojnë Shtëpinë Shkollë të familjes Hertica

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, së bashku me presidenten në detyrë, Vojsa Osmanin, ka vizituar Shtëpinë Shkollë të familjes…
error: