Osmani e Jashari zotohen për bashkëpunim në mbrojtjen e të drejtave dhe lirive të njeriut

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, priti në takim Avokatin e Popullit, Hilmi Jashari. Ai a ke njoftuar kryetaren…

Politika ngushëllon për vdekjen e artistit Ahmet Brahimaj

Është shuar në moshën 66-vjeçare , ish-balerini dhe ish-drejtori i Baletit të Kosovës, Ahmet Brahimaj. Me këtë rast, krerët e…

Osmani uron qytetarët e komunitetit goran për 6 maj

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani, ka uruar qytetarët goran me rastin e 6 Majit, ditës së këtij komuniteti,…

Osmani kujton Aganin: Vrasja e tij ishte për të dobësuar vullnetin dhe këmbëngulësinë e shqiptarëve për liri dhe pavarësi

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, njëherit nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, kujtoi një ndër themeluesit e partisë Fehmi Aganin në…

Osmani: Komuniteti ndërkombëtar të refuzojë ndryshimin e kufijve

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar pas deklarimeve për ndryshimin e kufijve si pjesë e marrëveshjes finale…

Osmani kërkon interpretim ligjor për mandatin e deputetit Etem Arifi  

Pas raportimit në media se deputeti Etem Arifi është dënuar nga Gjykata Themelore e Prishtinës me 1 vit e 3…

Osmani takon shefat e grupeve parlamentare lidhur me nismën legjislative për COVID-19

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani dhe shefat e grupeve parlamentare sot gjatë një takimi konsultativ, kanë diskutuar nismën…

Vdekja e të riut nga Gjilani, Osmani thotë se Kuvendi do të mbështesë çdo nismë për hetime të pavarura

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, me rastin e vdekjes tragjike të 26-vjeçarit Agon Musliu nga Gjilani, ka dërguar…

Osmani: Paqja e mundshme vetëm pas dënimit të autorëve të krimit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani në 21 vjetorin e masakrës në Studime të Vushtrrisë, ku u vranë 116…

Osmani thotë se Kushtetuesja mbrojti integritetin institucional

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, duke komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese për masën e përkohshme ndaj dekretit të Presidentit për…