Osmani e njofton ambasadorin italian me masat që po ndërmerren kundër Covid-19

Kryetarja e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ambasadorin italian në Kosovë, Nicola Orlando.…

Osmani: Kosova po kalon dy pandemi – koronavirusin dhe atë të politikanëve të papërgjegjshëm

Kryetarja në detyrë e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka bërë thirrje për kujdes të shtuar në kohën kur vendi…

Veliu hedh akuza të rënda ndaj Osmanit, e quan përkthyese të Thaçit

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu ka hedhur akuza të rënda ndaj Vjosa Osmanit, të cilën e quan “përkthyese të Thaçit”.…

Osmani: Po rishikojmë legjislaturën, në mënyrë që shteti ta menaxhojë në plotni këtë krizë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani e vizitoi sot Ministrinë e Infrastrukturës, për t’u informuar mbi hapat të cilët…

Konkurset për institucionet e pavarura do të shpallen pas kalimit të Covid-19

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, u takua me kryetarët e komisioneve parlamentare. Në takim u diskutua lidhur publikimin…

Osmani flet për hapat që duhet merren për zbatimin e vendimit për kufizimin e lëvizjes

Kryetarja në detyrë e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur për hapat që duhen ndërmarrë nga institucionet për zbatimin…

Vitia takon Osmanin dhe Nagavcin, flasin për koordinim në menaxhimin e situatës me COVID-19

Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Arben Vitia ka pritën në takim kryetaren e Kuvendit të Republikës së Kosovës,…

Osmani: Qeveria e kishte në program padinë për gjenocid kundër Serbisë

Sot janë bërë 21 vjet nga masakra në lagjen Qerim në Gjakovë ku janë vrarë 21 persona, gra dhe fëmijë.…

Pas Anton Qunit edhe Xhafer Tahiri e mbështet Vjosa Osmanin

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani nuk u pajtua me vendimin e partisë së saj LDK-së për rrëzimin e qeverisë Kurti.…

Anton Quni takohet me Vjosa Osmanin

Ministri në detyrë i Mbrojtjes Anton Quni është takuar sot me kryetaren në detyrë të Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani…