Osmani takoi koordinatoren e OKB-së për Zhvillim

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka takuar sot koordinatoren e OKB-së për Zhvillim, Ulrika Richardson. Me këtë rast, Osmani e…

Osmani: Nga kush po rrezikohet UÇK-ja?

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka deklaruar se UÇK-ja nuk ka nevojë të mbrohet nga krijuesit, nga vet…

Osmani: Projektligji për pandeminë ka për qëllim mbrojtjen e shëndetit publik

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani në seancën e sotme të Kuvendit duke prezantuar projektligjin për parandalimin dhe luftimin…

Osmani: Sot 300 të vdekur nga Covid-19, të mobilizohemi që ta zvogëlojmë dhimbjen

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se sot u shënua shifra e dhimbshme prej 300 jetësh të…

Vjosa Osmani: Nuk kam blerë tokë në vlerë 100 mijë euro në kohë pandemie

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar ndaj raportimeve se ajo ka blerë tokë në vlerë 100 mijë…

Osmani: Roli i Gjermanisë për perspektivën evropiane dhe ekonomike të Kosovës është krucial

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, priti sot në një takim ambasadorin e ri të Gjermanisë në Prishtinë Jörn…

Osmani telefonon Şentopin: Turqia e gatshme të ndihmojë Kosovën në luftën kundër Covid-19

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, zhvilloi një bisedë telefonike me kryetarin e Kuvendit të Turqisë, Mustafa Şentop, me të cilin…

Osmani: Mbrojtja e mjedisit është e drejtë kushtetuese e qytetarëve të Kosovës

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka deklaruar se degradimi i mjedisit në emër të promovimit të investimeve në burime të ripërtëritshme të…

Osmani përkrah kërkesat e infermiereve

 Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, priti sot përfaqësuesit e Sindikatës së Infermierëve të Kosovës, të kryesuar nga Fitim…

Osmani: Mbështetja për personat me nevoja të veçanta nuk do të mungojë

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani priti sot përfaqësuesit e “Handikos Prishtina” dhe të Shoqatës së të verbërve. Përfaqësuesit e këtyre…