Mirëpritet propozimi i Osmanit që për Asociacionin të diskutohet me ShBA-në

Propozimi i presidentes Vjosa Osmani që draft-statuti i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë të përgatitet bashkë me…

Zhvillimet në vijën kufitare me Serbinë, Osmani takon komandantin e KFOR-it

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, priti në takim komandantin e KFOR-it, gjeneral major Angelo Michele Ristuccia dhe shefin…

Osmani, Sveçla e Hoxha diskutojnë për sigurinë në vend dhe veprimet armiqësore të Serbisë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe…

Osmani takon ministrin e Mbrojtjes dhe komandantin e FSK-së

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, njëherësh komandantja supreme e Forcës së Sigurisë së Kosovës ka pritur sot në…

Osmani: S’do ta lejojmë Vuçiqin ta rrënojë lirinë dhe paqen

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbi dy dekada pasi kasapi i Ballkanit, Slobodan Millosheviq rrënoi Kroacinë, Bosnjën dhe Hercegovinën,…

​A kërkoi Osmani që KFOR të marrë nën kontroll veriun? Flasin nga Presidenca

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, reagoi sot përmes një postimi në “X” se kërkesën e tij që KFOR-i të marri…

Osmani njofton ambasadorin e Zvicrës për zhvillimet e fundit në veri

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Zvicrës, Thomas Kolly, të cilin…

Osmani takon ambasadorët: Serbisë t’i kërkohet llogaridhënie për veprimet kundër Kosovës

Presidentja Vjosa Osmani, ka kërkuar që ndërkombëtarët t’i kërkojnë llogaridhënie Serbisë për veprimet e saj kundër Kosovës. Në një takim…

Osmani: Duhet të përgatisim draftin e Asociacionit, Lista Serbe vegël e Vuçiqit

Presidentja Vjosa Osmani deklaroi se Lista Serbe në vend se të ishte një parti e cila do të luftonte për…

Haradinaj pas takimit me Osmanin: Sulmi në veri ishte terrorist, rreziku vazhdon

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj pas takimit me presidenten Vjosa Osmani dhe me drejtorin e…