Osmani: Skënderbeu krijoi lidhjen e përhershme mes shqiptarëve

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në përvjetorin e vdekjes së heroit kombëtar Gjergj Kastrioti-Skënderbeu, ka thënë se ai krijoi lidhjen…

Presidentja Osmani kujton vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zekën me një thënie të Jusufit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në 40 vjetorin e vrasjes së Jusuf e Bardhosh Gërvallës dhe Kadri Zekës, ka kujtuar…

Osmani mirëpret rezolutën kundër referendumit të Serbisë në Kosovë

Presidentja Vjosa Osmani ka mirëpritur konsensusin mes grupeve parlamentare në Kuvendin e Kosovës dhe miratimin e rezolutës kundër mbajtjes së…

Osmani – Kurti për masakrën në Reçak: Historia nuk mund të rishkruhet

Në rendin e varreve në Reçak, qëndron i hapur tash e më shumë se 20 vjet varri i Sahide Metushit.…

Osmani kujton viktimat e masakrës në Reçak

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka përkujtuar sot viktimat e njërës nga masakrat më të tmerrshme pas Luftës së Dytë…

Krerët shtetërorë bëjnë homazhe në kompleksin memorial në Reçak

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, së bashku me kryeministrin Albin Kurti dhe kryeparlamentarin Glauk Konjufca kanë bërë sot homazhe në…

​Ambasadori Hovenier do të mbajë fjalim në ceremoninë për Reçakun

Në përkujtim të Masakrës së Reçakut, presidentja Vjosa Osmani, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, dhe kryeministri Albin Kurti…

​Kurti pas takimit me ambasadorët: Do thërras seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka paralajmëruar thirrjen e një seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit të shtunën. Pas takimit mbi…

​Krerët e shtetit: Mbajtja e referendumit serb në Kosovë është shkelje e Kushtetutës

Presidentja Vjosa Osmani, kryekuvendari Glauk Konjufca si dhe kryeministri Albin Kurti dolën me deklaratë të përbashkët pas takimit me ambasadorët…

​Nis takimi i ambasadorëve të QUINT-it me krerët e shtetit

Pas kërkesës ndaj Qeverisë për lejimin e mbajtjes së referendumit serb në Kosovë, ambasadorët e QUINT-it po zhvillojnë takim me…
error: