Parashikimi i motit për pesë ditë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që për pesë ditët e ardhshme do të mbajë mot i vranët dhe me intervale…

Parashikimi i motit

Sot parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu. Të shtunën mot i vranët…

Parashikimi i motit

Njëjtë sikurse e hëna, moti i vranët dhe më shi parashihet të jetë edhe gjatë ditës së martë. Temperaturat minimale…

​Javë me mot të ndryshueshëm

Java e katërt e muajit nëntor parashihet me mot të ndryshueshëm. Të hënën dhe të martën parashihet mot kryesisht i…

Parashikimi i motit

Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Nëpër ultësira parashihet të formohet mjegull e dobët, kryesisht…

​Parashikimi i motit për këtë javë

Java e tretë e nëntorit parashihet me mot kryesisht të ngjashëm: Diell dhe vranësira kalimtare. Në fushat barike nuk do…

Ushqimet që duhet konsumuar gjatë vjeshtës dhe dimrit

Ne po përballemi me një periudhë më të ftohtë të vitit, kjo është arsyeja pse është e rëndësishme t’i kushtojmë…

Moti për sot

Moti sot në Kosovë parashihet të jetë i vranët. Mëngjesi i së enjtes parashihet të jetë i vranët, ndërsa gjatë…

Ilaç për kohën e vjeshtës: Kjo është fruta më e shëndetshme në botë

Frutat, gjethet dhe farat janë gjithashtu medicinale. Ftoi, fruta e vjeshtës, është një bombë e vërtetë vitamine. Përveç sasisë minimale…

​IKShPK: Vaksinohuni tash për të mos marrë masa rigoroze në vjeshtë!

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) u bën thirrje qytetarëve që të vaksinohet kundër COVID-19. Derisa thonë se…