Ushqimet që duhet konsumuar gjatë vjeshtës dhe dimrit

Ne po përballemi me një periudhë më të ftohtë të vitit, kjo është arsyeja pse është e rëndësishme t’i kushtojmë…

Moti për sot

Moti sot në Kosovë parashihet të jetë i vranët. Mëngjesi i së enjtes parashihet të jetë i vranët, ndërsa gjatë…

Ilaç për kohën e vjeshtës: Kjo është fruta më e shëndetshme në botë

Frutat, gjethet dhe farat janë gjithashtu medicinale. Ftoi, fruta e vjeshtës, është një bombë e vërtetë vitamine. Përveç sasisë minimale…

​IKShPK: Vaksinohuni tash për të mos marrë masa rigoroze në vjeshtë!

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) u bën thirrje qytetarëve që të vaksinohet kundër COVID-19. Derisa thonë se…

Gjermania jep alarmin: Në vjeshtë rrezikojmë një valë të re nga koronavirusi

Koronavirusi është larg së konsideruari drejt përfundimit dhe këtë e tregojnë shifrat në rritje të infektimeve në shumë vende të…

Parashikimi i motit për pesë ditë

Moti i ndryshueshëm në vendin tonë do të mbajë gjatë kësaj jave. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), bënë të ditur…

‘Stuhia e virusit’ në vjeshtë: Prognoza shqetësuese nga eksperti gjerman

Virologu gjerman Alexander Kekule është i shqetësuar për shpejtësinë dhe shkallën e lirimit të masave të kontrollit të koronavirusit, dhe…