Arrestohet i dyshuari për vjedhjen e 40 mijë eurove në Ferizaj

Policia e Kosovës ka arrestuar një person nën dyshimin se ka vjedhur 40 mijë euro dhe stoli ari në vlerë…

Arrestohet një person i dyshuar për disa vjedhje të rënda

Sot nga njësite policore të stacionit të Fushë Kosovës, në lagjen Emshir në Prishtinë, është arrestuar një person i dyshuar…

Një shtetas i Serbisë arrestohet në Kamenicë

Një shtetas i Serbisë u arrestua dje në fshatin Topanicë të Kamenicës, pasi kishte vjedhur në dy lokale. “Është arritur…

Hajnat vjedhin para dhe vulën e Shoqatës së Pensionistëve

Zyrat e Shoqatës së Pensionistëve Invalidor të Punës, janë plaçkitur gjatë natës së kaluar. Aty përveç të hollave, janë vjedhur…

Policia bullgare godet grupin e dyshuar për vjedhje të automjeteve

45 persona u arrestuan për vjedhje automjetesh, duke përfshirë rreth 30 që kryesojnë një grup specifik, tha kreu i Shërbimit…

Ia vjedhin pajisjet e kuzhinës në restorant

Një person ka raportuar se persona të panjohur me forcë kanë depërtuar në brendinë e objektit dhe nga aty kanë…

Gjendet e demoluar vetura që po kërkohej nga Interpol-i

Është gjetur në Prishtinë një veturë e cila ishte në kërkim ndërkombëtar nga Interpol-i. Policia njofton se vetura është gjetur…

Ferizaj, vjedhje në vlerë të 20 mijë eurove, arrestohet një nga tre dyshuarit

Një person është arrestuar sot për grabitje në Ferizaj, derisa në kërkim janë edhe tre persona. Policia ka informuar se…

Vjedhje në zyrat e “Bifurkacionit” në Ferizaj

Një vjedhje ka ndodhur në zyrat e Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Bifurkacioni” në Ferizaj. Lajmin për KosovaPress e ka konfirmuar…

Vjedh 40 mijë funta në Kaçanik, arrestohet 26 vjeçari

Një 26 vjeçar me inicialet B.C është arrestuar, pasi gjatë muajit janar, kishte hyrë në një shtëpi në Kaçanik dhe…