E fundit, Infantino do të vizitojë Kosovën

Kreu Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) mbajti sot mbledhjen e radhës nën udhëheqjen e presidentit Agim Ademi,…

​Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq do të vizitojë sot Kosovën

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq do të vizitojë sot Kosovën. Ajo do të qëndrojë në veri të vendit. Lejen për…

​Franz Josef Strauss, zyrtari i parë perëndimor që vizitoi Shqipërinë komuniste

Më 18 gusht 1984 vizitoi Shqipërinë komuniste kryeministri i Bavarisë, Franz Josef Strauss. Është i pari funksionar perëndimor që ndërmerr…

​Komisioneri Varhelyi viziton sot baypass-in e Vlorës

Komisioneri i Bashkimit Evropian, për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi, së bashku me kryeministrin Edi Rama do të vizitojnë sot…

​Vizita e Levits, bllokohen disa segmente rrugore ku pritet të kalojë eskorta

Sot në Prishtinë do të qëndrojë për vizitë zyrtare presidenti i Republikës së Letonisë, Egils Levits, së bashku me një…

​Osmani viziton komunën e Mitrovicës

Në kuadër të vizitave në komunat e vendit, presidentja Vjosa Osmani sot do të vizitojë komunën e Mitrovicës. Fillimisht, në…

​Biden do të vizitojë sot kufirin Poloni-Ukrainë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Joe Biden do të udhëtojë të sot në një qytet pranë kufirit…

​Kurti viziton një shkollë në Prishtinë për Ditën Botërore të Sindromës Down

Në Ditën Botërore të Sindromës Down, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka vizituar shkollën fillore të mesme të ulët “Xhamil…

Delegacioni i Shtëpisë së Bardhë sot në Kosovë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani do të presë sot në takim një delegacion nga Shtëpia e Bardhë. Takimi do të…

Ismaili viziton Veselin në Hagë: Epopeja e UÇK-së, dhembja dhe krenaria jonë e përbashkët

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, është duke qëndruar në Hagë për vizitë te ish Kryetari i PDK-së,…