Zëdhënësi i Qeverisë flet për takimet e Kurtit gjatë vizitës në Bruksel

Kryeministri i  Republikës së  Kosovës, Albin Kurti javën e ardhshme do të zhvilloj një vizitë dy ditore në Bruksel ku…

Lorik Cana viziton KOK-in: Jam i gatshëm ta ndihmojë sportin kosovar

Ish-kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë Lorik Cana ka vizituar sot Komitetin Olimpik të Kosovës (KOK). Aty Cana është pritur nga…

Shefi i diplomacisë gjermane sot viziton Kosovën

Shefi i diplomacisë gjermane Heiko Maas, sot do të vizitojë Prishtinën, ka njoftuar Ministria e Punëve të Jashtme të Gjermanisë…

Gjenerallejtënant Rrahman Rama në vizitë zyrtare në Itali

Me ftesë zyrtare të homologut të tij, komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama, ishte në vizitë zyrtare katërditore në Republikën…

Papa vizitë treditore në Irak

Papa Françesku nis sot vizitën treditore në Irak, të parën vizitë që prej fillimit të pandemisë. Gjatë këtyre ditëve Ati…

Osmani ka përmbyllur vizitën dyditore në Zvicër

Ushtruesja e detyrës së Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka përmbyllur vizitën dyditore në Zvicër, ku ka qëndruar me ftesë…

Ambasadori britanik: Dialogu të jetë mirë i përgatitur dhe me parime

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuara në Kosovë, Nicholas Abbott ka vlerësuar vizitën treditore të Miroslav Lajçak. Për vizitën e të…

Pas vizitës në Kosovë, Lajçak viziton Beogradin: Dialogu do të vazhdojë

Përfaqësuesi i Posaçёm i BE-së për Dialogun Prishtinë-Beograd dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak,ka përfunduar sot…

Orlando: Është bukur të dëgjosh nga Miroslav Lajçak se kishte takime shumë konstruktive në Kosovë

I ngarkuari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka qëndruar tre ditë në Prishtinë ku ka takuar të…

​Ambasadori amerikan në Kosovë takon Kurtin

Dy ditë pas përfundimit të zgjedhjeve, ambasadori i Shteteve të Amerikës (SHBA) në Kosovë, Philip Kosnett ka vizituar zyrat e…
error: