Konjufca pret në takim Xhaferin

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur në takim homologun e tij nga Maqedonia e Veriut, Talat Xhaferi.…

​Osmani nis vizitën në Maltë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka nisur një vizitë pune në Maltë, me ftesë të presidentit të Maltës, George Vella,…

​Rama sot në SHBA, takon Blinken dhe merr pjesë në samitin e OKB

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama udhëton sot drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për të marrë pjesë në samitin e…

​Krasniqi në Tiranë: Intensifikimi i bashkëpunimit Kosovë – Shqipëri duhet të jetë prioritet shtetëror

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi gjatë vizitës së tij zyrtare në Shqipëri ka takuar sot Kryetaren e…

​Emisari britanik sot qëndron për vizitë në Kosovë

Emisari special i Britanisë së Madhe për Ballkanin Perëndimor, Stuart Peach, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Kosovë.…

Kurti takohet me drejtorin e Agjencisë së Shërbimit të Navigacionit Ajror

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka vizituar paraditen e sotme Agjencinë e Shërbimeve të Navigacionit Ajror. Kryeministri Kurti, bashkë me…

Tahiri: Është momenti që BE të deklarohet për dialog që në fokus ka njohjen reciproke mes Kosovës dhe Serbisë

Vizita e përbashkët e përfaqësuesit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe emisarit të…

​Kurti e Çeku vizitojnë shtëpinë e Salë e Hamit Jasharit: Në çdo moment priten dëmtime

Pas homazheve në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, kryeministri i Kosovës Albin Kurti bashkë me ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit,…

​Kurti: Është aktivizuar NSh “Brezovica”, po hapen rrugë për investime

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë vizitës së tij në Agjencinë Kosovare të Privatizimit (AKP) ka lavdëruar punën e Bordit…

​Ahmetaj me ministren gjermane: I kemi bërë detyrat, negociatat duhet të nisin

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Arben Ahmetaj ka pritur në takim ministren gjermane për Evropë, Anna Luhrmann, e cila viziton për herë…