Osmani takon komandantin e FSK-së para se të udhëtojë për në selinë e NATO-s

Para udhëtimit zyrtar për në selinë e NATO-s, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, priti në takim pune komandantin e Forcës…

“The Times”: Shqipëria ndër vendet më interesante të Evropës për t’u vizituar

Nga hotelet e vogla butik në fshatrat franceze që prodhojnë verë, ishujt e pashfrytëzuar në Kroaci deri te peizazhet natyrore…

​Osmani nis vizitën në Shqipëri, Begaj: Mirë se u rikthyet në shtëpinë tuaj

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është pritur me nderime të larta shtetërore nga homologu i saj në Shqipëri, Bajram Begaj.…

Kurti dhe homologu i tij bullgar flasin për bashkëpunimin ekonomik Kosovë-Bullgari

Në kuadër të Forumit të Bledit për Siguri, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti zhvilloi një takim bilateral me homologun e…

​Osmani sot viziton Dragashin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do të vizitojë sot Dragashin, në kuadër të vizitave në komunat e vendit. Sipas njoftimit,…

Kurti sot qëndron për vizitë në Tetovë dhe në Çair

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të vizitojë sot dy komuna të Maqedoninë së Veriut, Tetovën dhe Çairin. Kreu i…

Njeriu që vizitoi çdo shtet pa udhëtuar me aeroplan, ishte edhe në Kosovë

Më 10 tetor 2013, Torbjorn “Thor” Pedersen la punën, të dashurën dhe familjen e tij pas në Danimarkë për të…

Papa Françesku shkon në Portugali mes debateve mbi skandalin e abuzimeve 

Papa Françesku do të shkojë në një vizitë pesë-ditore javën e ardhshme në Portugali, ku një skandal që shpërtheu në…

Rama sot viziton Sarajevën, Podgoricën dhe Beogradin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të vizitojë sot Bosnje e Hercegovinën, Malin e Zi dhe Serbinë, në kuadër të…

Clinton në Shqipëri, do të nderohet me “Yllin e Mirënjohjes për Arritjet Publike”

Presidenti i 42-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton sot (e hënë) do të vizitojë për herë të…