Osmani vazhdon nesër ciklin e vizitave në komunat e Kosovës

Presidentja Vjosa Osmani do të vazhdojë të hënën ciklin e vizitave nëpër komunat e Kosovës. Pas vizitës në Gjilan në…

​Kurti takoi bashkatdhetarët në Teksas: Duam partneritet të ngushtë me mërgatën

Në kuadër të vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, si pjesë e dialogut me mërgatën, kryeministri Albin Kurti, ka…

Kurti vizitoi kampusin e “Microsoft”, e fton të investojë në Kosovë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, e ka përmbyllur vizitën në qendrën botërore të teknologjisë së informacionit, Silicon Valley,…

​Pritjet nga vizita e shefit të OKB-së në Ukrainë

Vizita e shefit të OKB-së, Antonio Guterres në Ukrainë, ka dhënë shpresë se t’i japë fund bllokimit të Mariupolit, raporton…

Tri arsye pse vizita në muze përmirëson disponimin tuaj

Hulumtimet e fundit kanë zbuluar disa përfitime të vizitës në muzetë e artit. Nuk është e nevojshme të keni njohuri…

Diplomatja amerikane sot viziton Kosovën

Ndihmës sekretarja për Byronë e Çështjeve Evropiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried vizitën e saj në gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor…

Hoti: Krerët e shtetit gjatë vitit kanë pasur më shumë vizita në lindje se në perëndim

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti ka deklaruar se Qeveria Kurti ka lënduar marrëdhëniet me Shtetet e…

Ministri izraelit Esawi Frej fillon vizitën zyrtare në Kosovë

Delegacioni nga shtetit i Izraelit, kryesuar nga ministri për Bashkëpunim Regjional, Esawi Frej, po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë.…

​Osmani me video-mesazh për vizitën e saj në Gjilan

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani nëpërmjet një video-mesazhi ka treguar për qëllimin e vizitave nëpër komuna, e që po e…

Konjufca pret në takim Xhaferin

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur në takim homologun e tij nga Maqedonia e Veriut, Talat Xhaferi.…