Osmani nis takimet në ditën e dytë të vizitës në Tiranë

Presidentja në detyrë, Vjosa Osmani, e ka nisur ditën e dytë të vizitës në Tiranë me një takim me kryetarin…

Osmani vazhdon vizitën në Shqipëri

Presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani ka nisur dje vizitën zyrtare tre ditore në Shqipëri, teksa është pritur në…

​Osmani vizitë treditore në Shqipëri

Presidentja në detyrë, Vjosa Osmani do të vizitojë Shqipërinë. Kjo është vizita e parë zyrtare e Osmani prejse o ushtron…

Ministri Zemaj sot në Gjilan

Gjatë së martës ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj do ta vizitoj komunë e Gjilanit. Fillimisht, ministri Zemaj do të pritet…

Haradinaj në PDK: Erdha për t’iu dhënë mbështetje, nuk është koha të flasim për presidentin

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ishte për vizitë tek zyrat e Partisë Demokratike të Kosovës…

Hoti në Klinë, flitet për rrugën transit që lidhet me autostradën Kievë-Zahaq

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti i shoqëruar nga ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi kanë vizituar…

Lajçak do të takohet me të gjithë liderët politikë

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak do të vijë sot në Kosovë. Lajçak do të qëndroj…

Hoti e Abrashi sot vizitojnë Vitinë

I pari i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti i shoqëruar nga ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi do ta vizitojnë sot…