7 vjet nga vizita e Papa Françeskut në Shqipëri

Sot bëhen 7 vjet nga vizita historike e Papa Françeskut në kryeqytetin shqiptar, Tiranë. Papa qëndroi për rreth 12 orë…

Lajçak sot për vizitë në Kosovë

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak, do të…

​Pas zjarreve, Kurti shkon në Suharekë: Jam këtu të shoh çka mund të ndihmojmë

Pas zjarreve që përfshinë disa pjesë të Komunës së Suharekës, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti shkoi për vizitë. Kurti bashkë…

Dua Lipa bën shqiponjën te muzeu i Skënderbeut

Dua Lipa duket që po shijon çdo moment të vizitës së saj në Shqipëri. Të dielën, këngëtarja me famë botërore…

Dua Lipa viziton muzeun “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” në Krujë

Ylli i muzikës botërore, Dua Lipa vizitoi sot Muzeun “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” në Krujë. E shoqëruar nga familja e saj,…

Deputetët takojnë bashkatdhetarët që vizituan Kuvendin

Që nga e mërkura e deri të premten Kuvendi i Kosovës ka hapur dyer për bashkatdhetarët. Bashkatdhetarët të cilët vizituan…

Ministrat Vitia e Krasniqi vizitojnë QKMF-në në Deçan

Edhe sot ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia bashkë me ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal (MAPL), Elbert Krasniqi po qëndrojnë…

​Petkoviqi viziton Kosovën me lejen e MPJD-së

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq do të qëndroj të hënën dhe të…

Gjenerali Clark takoi edhe ministren Gërvalla

Ish-komandanti i NATO-s gjatë bombardimeve kundër caqeve serbe më 1999, Gjenerali Wesley Clark po qëndron në vizitë në Kosovë. Clark…

Senatorja Ernst: Ekzistojnë mënyra konkrete për avancimin e zhvillimit ekonomik në Kosovë

Në vizitën e saj të fundit në Kosovë, Senatorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joni Ernst, takua me përfaqësuesit…
error: