Haradinaj-Stublla: Vizat mbeten temë e ndjeshme për qytetarët e Kosovës

Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj-Stublla ka kërkuar ndihmën e Austrisë për heqjen e regjimit të vizave për qytetarët e…

Eurodeputetët kërkojnë nga Merkel të vendosë liberalizimin e vizave të Kosovës në agjendën gjermane të Presidencës së Këshillit të BE-së

32 anëtarët e Parlamentit të Bashkimit Evropian kanë nënshkruar një letër drejtuar kancelares gjermane Angela Mercer dhe ministrit të Brendshëm…

Orlando: Është koha për heqjen e vizave për qytetarët e Kosovës

Ambasadori i Italisë në Kosovë Nicola Orlando ka falënderuar Kroacinë për udhëheqjen gjashtëmujore të Presidencës së Bashkimit Evropian dhe ka…

Hoti kërkon nga BE të heqë vizat për qytetarët e Kosovës

Kryeministri Avdullah Hoti, gjatë vizitës zyrtare në Bruksel, ka takuar sot komisionarin e BE-së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi,…

Hoti takohet me Ursula von der Leyen: Heqja e vizave, çështje urgjente që duhet zgjidhur

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka takuar sot kryetaren e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, me ç’rast ka theksuar…

SHBA do të pezullojë vizat e punës deri në fund të vitit

SHBA do të zgjasë pezullimet e vizave në disa kategori kryesore të bazuara në punësim deri në fund të vitit,…

Aksion simbolik para Zyrës së BE-së në Prishtinë

Grupi i aktivistëve të pavarur “Replikë” ka realizuar sot një aksion simbolik para Zyrës të Bashkimit Evropian në Prishtinë në…

Kryeziu i reagon Hazirit: Kurti e ministrat e tij s’janë pjesë e listës së zezë të SHBA-së

Pas deklarimeve të nënkryetarit të LDK-së Lufti Haziri se kabineti i Qeverisë Kurti është në listë të zezë sa i…

Reka kërkon ndihmën e Austrisë për heqjen e vizave

Ministri në detyrë i Integrimit Evropian Blerim Reka sot zhvilloi një bisedë telefonike me ministren Federale të Austrisë për BE…

Eurodeputetët thirrje BE-së për heqjen e vizave për Kosovën

Komiteti i Punëve të Jashtme i Parlamentit Evropian miratoi sot një raport për Ballkanin Perëndimor, i cili kërkon përfshirje më…
error: