Haxhiu: Nuk më është refuzuar viza për ShBA

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu përmes një statusi në rrjetin social Facebook ka potencuar se, lajmet se i është refuzuar…

Vizat për Kosovën, Presidenca çeke merr parasysh kërkesën e Francës

Në prag të diskutimit të dytë të grupit punues për vizat në Këshillin e BE-së, Presidenca çeke ka dërguar një…

Heqja e vizave: Deri në fund të vitit ka shpresa të ketë përgjigje pozitive

Deputetët e Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë kanë biseduar me ambasadorin e Francës në Kosovë, Olivier Guérot, rreth…

Bislimi: Mos liberalizimi i vizave, mungesë e vullnetit të përkushtimit nga BE-ja

Ndonëse Kosova ka përmbushur të gjitha kriteret për heqjen e regjimit të vizave, një gjë e tillë vazhdon të mos…