Premier Liga publikon nominimet për lojtarin më të mirë të vitit

Tetë lojtarë janë nominuar për çmimin e më të mirit të këtij sezoni në Premier Ligë, ku listën e dominojnë…

Hoti: Krerët e shtetit gjatë vitit kanë pasur më shumë vizita në lindje se në perëndim

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti ka deklaruar se Qeveria Kurti ka lënduar marrëdhëniet me Shtetet e…

Aksioni kundër kontrabandës, ndalohet një kamion në Viti

Një kamion me mall të kontrabanduar është kapur në Viti e që dyshohet të ketë ardh nga Maqedonia e Veriut.…

Nëna rrah vajzën e saj të mitur në Viti, shoqërohet në polici

Një grua në Viti është shoqëruar në stacionin policor pasi që kishte ushtruar dhunë ndaj vajzës së saj të mitur.…

Publikohen të gjitha shpenzimet për udhëtime që deputetët i kanë bërë nga viti 2011

Kuvendi i Kosovës ka publikuar shpenzimet për udhëtimet e deputetëve që nga viti 2011 e deri në vitin 2021. Nëpërmjet…

Këto janë këngët më të këqija të vitit 2021

Portali amerikan Variety ka publikuar një listë me këngët më të këqija të vitit 2021, për të cilat thonë se…

Nga 14 shkurti te 17 tetori, viti me dy fytyra për LVV-në

Qytetarët e Kosovës në vitin 2021 u sfiduan me dy palë zgjedhje. Kutive të votimit iu drejtuan me 14 shkurt…

Zbulimet më të mëdha shëndetësore të vitit 2021

Vitin e kaluar ne kemi qenë dëshmitarë të përparimit në trajtimin e sëmundjeve të tjera të mëdha dhe të vogla,…

Antonio Guterres: 2022 të jetë viti i rimëkëmbjes

Në mesazhin e tij të Vitit të Ri, sekretari i përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres bëri thirrje që 2022 të…

Zhduket një 12-vjeçare në Viti

Një 12-vjeçare është zhdukur në Komunën e Vitisë. Nëna e saj ka raportuar në polici se e bija ka dalë…