​Rama për rritjen e rasteve me COVID: Pasojë e festimeve dhe mungesës së shtrëngimeve

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një dalje “live” në Facebook, tha se rritja e rasteve të reja me COVID…

Melinda Ademi shprehet pistë: 2022-ta, sille te…

Këngëtarja Melinda Ademi pret një vit të bujshëm në karrierën e saj. Autorja e “Melodia” ka postuar foto në Instagram…

Franca shënon rënie të numrit të pacientëve në 24 orët e fundit

Në Francë janë konfirmuar sot 58.432 raste të reja me koronavirus në një periudhë prej 24 orësh, që është dukshëm…

Moti sot me diell dhe vranësira

Edhe sot, gjatë ditës së dytë të këtij viti do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas…

​Papa jep mesazhin për Vitin e Ri: Dhuna ndaj grave fyen Zotin

Në mesazhin e këtij 1 janari, Papa Francesku bëri thirrje që t’i jepet fund dhunës ndaj grave, duke thënë se…

Qytetarët tregojnë pritjet e tyre për këtë vit, optimistë që do të zhduket COVID-19

Ndërrimin e motmoteve qytetarët e Kosovës e festuan kryesisht në gjirin familjar. Ndërsa, në ditën e parë të vitit 2022…

Festa nën frikën e COVID-19, Policia shpërndanë qytetarët në sheshin e Prishtinës

Qindra qytetarë për ndërrimin e viteve kanë zgjedhur sheshin e kryeqytetit për të festuar, mirëpo ata nuk u lejuan nga…

Shtatë të lënduar nga mjetet piroteknike dhe një nga plumbi qorr

Mjeku kujdestar në Klinikën Emergjente në QKUK, Agron Çitaku ka bërë të ditur se sonte në natën e ndërrimit të…

Tirana feston Vitin e Ri 2022, mes spektaklit të fishekzjarrëve dhe muzikës

Festa e pritjes së Vitit të Ri në sheshin “Skënderbej” në Tiranë, ka kulmuar në orën 24:00 të mbrëmjes së…