Programi festiv i kopshtit ”Pema” për Vitin e Ri!

Festat e fundvitit sjellin gjithmonë lumturi te njerëzit e veçanërisht te fëmijët. Për të parë nga afër atmosferën festive, ne…

Udhëtimi luksoz i Vitit të Ri në Paris, ukrainasit të zemëruar me zëdhënësen e rojes kufitare

Kulla e shkëlqyeshme Eifel, makina të shtrenjta, festa të mëdha. Nëse shikoni fotot e Ivanna Plantovskaya, oficere e shtypit e…

Nis mësimi pas Vitit të Ri, nxënësit dhe mësimdhënësit të pakënaqur me numrin e ditëve të pushimit

Në ditën e katërt të Vitit të Ri, nxënësit iu kanë kthyer bankave shkollore pas festave të fundvitit dhe procesi…

​Rusia bën përgjegjës për sulmin ukrainas me raketa përdorimin e telefonit nga ushtarët rusë

Rusia ka thënë se një sulm raketor i Vitit të Ri, i cili vrau të paktën 89 ushtarë rusë, ndodhi…

​Vatikan, nisin homazhet për Papa Benediktin XVI

Shumë njerëz janë mbledhur në Vatikan për t’i dhënë lamtumirën e fundit ish-Papa Benediktit XVI. Ndërsa zbardhi agimi mbi Vatikan,…

​Dhjetëra mijëra njerëz pritet të nderojnë ish- Papa Benediktin XVI

Dhjetëra mijëra njerëz pritet t’i bëjnë nderimet e tyre ish-Papës Benedikti XVI kur trupi i tij të ekspozohet në Vatikan.…

Viti i Ri, ja ​10 gjërat që mund të filloni të bëni sivjet

Ka një mori gjërash me të cilat mund të nisim një vit të ri. 2023-ta është një mundësi e mirë…

Si të shmangni të përzierat pas festës së Vitit të Ri?

Për festat e Vitit të Ri është e vetëkuptueshme që do të pini edhe disa pije. Por të përzierat që…

​Festimet, 25 të lënduar nga mjetet piroteknike, ja gjendja e të plagosurve

25 persona kanë kërkuar trajtim mjekësor në Klinikën Emergjente si pasojë e lëndimeve që kanë marrë nga mjetet piroteknike për…

​Policia: Festa kaloi kryesisht qetë, asnjë incident me fatalitet

Policia e Kosovës raportoi mëngjesin e së dielës së ndërrimi i motmoteve kaloi kryesisht i qetë dhe pa incidente madhore.…