Afatizimi i dialogut, optimizëm për marrëveshje vitin e ardhshëm

Insistimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti që të afatizohet marrëveshja me Serbinë deri në mars të vitit 2023 ka…

​Qeveria merr vendim për regjistrim të popullsisë vitin e ardhshëm

Kabineti qeveritar ka miratuar vendimin për regjistrimin e popullsisë që do të bëhet nga 1 shtatori deri më 17 tetor…

​Trendafilova pret që gjyqi ndaj Thaçit dhe të tjerëve të nisë deri në fillim të vitit të ardhshëm

Kryetarja e Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova pret që gjykimi ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli,…